Kur'an-ı Kerim yakan Paludan'dan bir skandal daha! Çocuklarla cinsel içerikli sohbetleri ortaya çıktı Kur'an-ı Kerim yakan Paludan'dan bir skandal daha! Çocuklarla cinsel içerikli sohbetleri ortaya çıktı
İsrail’in aşırı sağcı yeni Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Filistin meselesiyle ilgili provokasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Geçen hafta, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen İsrailli bakan, son olarak yetkisini kullanarak Filistin bayrağının kamuya açık alanlarda kullanımını yasakladı. Ben-Gvir’in provokatif kararı, İsrail hapishanelerinde 40 yıl geçiren Filistinli mahkûm Kerim Yunus’un 5 Ocak’taki tahliyesi sonrası Hayfa’daki köyü Ara’da Filistin bayrakları açılarak karşılanmasının ardından geldi.

‘DEĞİŞTİM’ DEMİŞTİ

29 Aralık’ta Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğinde kurulan hükümette en kilit koltuklardan biri olan ulusal güvenlik bakanlığını elde eden Itamar Ben-Gvir, göreve başlamasının üzerinden henüz iki hafta bile geçmemesine rağmen attığı provokatif adımlarla dünyanın en çok konuştuğu politikacılardan biri haline geldi. Oysa kendisine yönelik olumsuz algıları silmek adına geçen yıl Hayom gazetesine verdiği demeçte, “Artık büyüdüm ve daha ılımlı oldum” diye açıklamada bulunmuştu.