İstanbuldan 2 başsavcıvekili, 30 savcı ve 23 katip deprem bölgesine gitti İstanbuldan 2 başsavcıvekili, 30 savcı ve 23 katip deprem bölgesine gitti
“Ekrem Bey’in yanlış bir şey yaptığını kamuoyuna deklare etmek istiyorsan, onu gereksiz yere suçlamak istiyorsan en güçlü iradeye gidelim, hemen seçimleri yapalım” diyen Kılıçdaroğlu, internet medyasıyla buluşmasında özetle şunları söyledi:

ANAYASA’YI SÜRATLE DEĞİŞTİRELİM

“Erdoğan’a şu çağrıyı yapıyorum; eğer sen gerçekten millet iradesine inanıyorsan ve güveniyorsan, gerçekten demokrasiye inanıyorsan, Anayasa’yı süratle değiştirelim. Biz size destek vereceğiz. Derhal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İstanbul’daki bütün belediyeler için hemen seçime gidelim. Yüreği varsa, cesareti varsa açıkça meydan okuyoruz. Sen yargıyı sopa olarak kullanıp bunları yapıyorsun. Ama millet bunun doğru olmadığını biliyor ve görüyor. Demokrasiye inanıyorsan, Ekrem Bey’in yanlış bir şey yaptığını kamuoyuna deklare etmek istiyorsan, onu gereksiz yere suçlamak istiyorsan o zaman en güçlü irade milletin iradesidir. Gidelim milletin iradesine hemen seçimleri yapalım. Yüreğin yetiyorsa gel aynı şeyi Yalova için de yapalım. Üç bilirkişi raporu, üçü de belediye başkanının lehine hâlâ göreve başlatmıyor.