Partisinin kadın kollarıyla buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Önemli olan ev kadınlarına ulaşmak. Bizim iktidarımızda Aile Destekleri Sigortası (ADS) ile hiçbir kadını erkeğe muhtaç etmeyeceğiz” dedi ve özetle şu mesajları verdi:

Dışişleri Bakanlığı'dan ABD'ye sert tepki: İzahı mümkün değildir Dışişleri Bakanlığı'dan ABD'ye sert tepki: İzahı mümkün değildir
PRİM DESTEK SÖZÜ

“Kırsalda yaptığınız ziyaretlerde şunu anlatın; kırsal boşalıyor, gençler kaçıyor. Kırsalda çalışan kadın ve gençlerin sosyal güvenlik primlerini devlet ödeyecek. Böylece gençler ve kadınlar zamanı gelince emeklilik haklarına kavuşacak. Bir diğer önemli konu ise istihdam. Yerel yönetimlerimizin yaptığı gibi yoksul mahallelerde kreş açacağız. Biliyoruz ki kreş evdeki kadını da kent kültürü ile buluşturacak. Kadın çocuğunu güvenli bir ortama bırakacak ve çalışma hayatına katılacak. Kreşlerde çocuklar Atatürk’ü öğrenecek, şiirler ezberleyecek. Farklı çevrelerden çocukların bir araya geldiği ortamlarda, aileleri de zaman zaman buluşturarak dönüşüm sağlayacağız.

AİLE DESTEK SİGORTASI