CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haluk Levent’in kurucusu olduğu dayanışma ve paylaşım platformu olan AHBAP Derneği’nin hedef gösterilmesine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AHBAP Derneği’ne yönelik yapılan 'karalama kampanyasının en çok depremzedelere zarar' verdiğini belirterek “Millete koşana çelme takmayın” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“AHBAP'a iftira atacağınıza yardım dağıtım koordinasyonunu sağlayın. Başlattığınız karalama kampanyası en çok depremzedelere zarar veriyor. Bu hayasızlığa son verin. Halkın kendi inşa ettiği kurumlara çökmeyi aklınıza bile getirmeyin. Millete koşana çelme takmayın!”

NE OLMUŞTU?

Polis ekipleri enkazda bulunan 500 bin TL'lik altını sahibine teslim etti Polis ekipleri enkazda bulunan 500 bin TL'lik altını sahibine teslim etti

AKP Kırşehir İl Yönetim Kurulu Üyesi Berk Can Doğan, yaptığı paylaşımda, deprem bölgelerine yardım ulaştırmak için çalışan Haluk Levent’i hedef alarak “On binlerce gönüllünün emeğini, alın terini bu ikisine yedirmemek lazım" diye yazmıştı.

MHP'li Birol Gür yaptığı paylaşımda, "Lütfen yardımlarınızı AFAD üzerinden yapınız. AHBAP çavuş ilişkileriyle UĞUR’suz ellere yapılan yardımların ne kadarı depremzedelere ulaşıyor endişelerimiz var” ifadelerini kullanmıştı.

AHBAP Derneği’ne 8 Şubat’ta öğlen saatlerinden akşama kadar çok yoğun siber saldırı düzenlenmişti. Saldırıların yurt içinden ve mobil ağa sahip bir trafik ile yapıldığı belirtilmişti.