• BIST 107.445
 • Altın 152,893
 • Dolar 3,7155
 • Euro 4,3686

  Kılıçdaroğlu sert konuştu

  28.01.2009 14:45
  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ve Kadir Topbaş'a Tuzla'dan cevap verdi.
  Kılıçdaroğlu sert konuştu
  Kılıçdaroğlu sert konuştu Kılıçdaroğlu sert konuştu Kılıçdaroğlu sert konuştu

  Konvoy halinde çıktıkları seçim turunun ilk ayağı olan Tuzla'da Tuzla Belediye Başkanlığı'nda basının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan'a ve Topbaş'a buradan cevap vererek meydan okudu.

  CHP Tuzla Belde Başkanlığı'nda vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, “Başbakan dün Ankara'da yaptığı açıklamada İstanbul'da çöp yok, çamur yok demişti ama bir ayakkabıyı feda ettik. Çimenlerde gezerek değil çamurda ve çukurda gezerek feda ettik. Başbakan isterse o ayakkabıyı postayla kendisine göndereceğim" dedi.

  Vatandaşlarla kısa süre sohbet den Kılıçdaroğlu daha sonra Tuzla Belediye Başkanlığı'na geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İstanbul'a müfettiş ya da denetim elemanı olarak gelmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ben İstanbul'a hizmet için geldim. Kadir Topbaş yanlış yapıyorsa yanlışlarını söyleyeceğim. Biz Başbakan'ın Ankara'da söylediklerinin tersini dün ispat etti. Topbaş basın toplantısında neyi açıklayacaksa açılasın kendisine hodri meydan diyorum" diye konuştu. Kendisinin İstanbul'un gerçeklerini görebildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sayın Kadir Topbaş yürüyüş bandından aşağı insin, yürüyüş bandında koşarken İstanbul'u gezdiğini sanıyor. Gelsin İstanbul'un gerçeklerini görsün" şeklinde konuştu. Kadir Topbaş"a bir sorusunun olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Kendisi acaba mail atmayı biliyor mu? Kendisi elektronik rehberi ilk kez duymuş olacak ki onu seslendirme ihtiyacı duydu" dedi.

  KILIÇDAROĞLU TOPBAŞ VE ERDOĞAN'A MEYDAN OKUDU

  Kılıçdaroğlu'na Başbakan'ın da cevap verdiğini hatırlatan basın mensuplarına, "Ben rakip olarak hem Sayın Topbaş ve hem sayın Erdoğan'ı görüyorum. Her ikisine de meydan okuyorum, gelsinler İstanbulluların önünde tartışalım. İsterlerse İstanbul'un isterlerse de mahallelerin sorunlarını tartışalım dedi. Yerleşim yeri olarak Kâğıthane"yi merkezi olması nedeni ile seçtiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bahçe içinde veya dokunulamaz villalarda Sayın Topbaş ve Sayın Başbakan oturabilir ama ben oturamam. Ben halkın içinde olmalıyım. Ayakkabılarımın yırtık olması İstanbul'un çamur ve çukurlarındandır, popülist bir politika değildir" dedi. Kendisinin İstanbul'da yol bilmediği yönündeki eleştirileri cevaplandıran Kılıçdaroğlu, “Sayın Başbakan İstanbul'u ne kadar biliyor bilmiyorum ama ben ondan iyi biliyorum. Üç çocuğumu İstanbul'da büyüttüm, Başbakan Kağıthane'de yokken ben oradaydım, buradan milletvekili olduğum ili Başbakan'dan iyi bilirim. Ben İstanbul'da top koşturmadım İstanbul'un sorunları ile ilgilendim"diye konuşu.

  “TOPBAŞ, MAL VARLIĞINI AÇIKLASIN"

  Kılıçdaroğlu, “Bir Kasımpaşalı bana 'Sayın Başbakan Rize'den İstanbul'a gelecekken parası yoktu biz para verdik krampon aldık dedi' bu nasıl oldu peki. Başbakan şu an ki mal varlığına nasıl ulaştı. Gelirim Başbakan'dan her zaman fazla oldu ama onun kadar mal varlığım olmadı. Ben mal varlığımı açıkladım Topbaş, eşi ve yakınları mal varlıklarını da açıklasın" dedi. 15 yıldır İstanbul'da hiçbir sorunun çözülmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Soruyorum 15 yıldır İstanbul'da hangi sorun çözülmüş. Seçilirsem 5 yıl içinde İstanbul'a 80 km metro yolu yapacağım. İstanbul'un kaynağı çok fazla, kaynak çarçur ediliyor. 48 saat içinde bir grup iş adamına 11 trilyonluk rant sağlandı. Bu rant varoşlara, yoksullara gitmedi. Bu rant AKP ve yandaşları tarafından paylaşıldı. Bürokratların yanlış dediği imar planına Topbaş geçit verdi" dedi.

  “İSKİ İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE'SİNİ MAHKEMEYE VERDİ"

  Su havzalarında kaçak yapılar olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bakın bunu ben değil İSKİ'nin Genel Müdürü söylüyor. İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni mahkemeye vermiştir. Bakalım Sayın Topbaş buna ne söyleyecek" diye konuştu.

  “BAŞBAKAN YA GELİP BÜYÜKŞEHİR'İN KOLTUĞUNA OTURSUN YA DA SESİNİ KESSİN"

  Yatırımları ve planları olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ben maliyeciyim, hesabımı bilirim yatırımlarımı yaparım. Ankara'dan Kadir Topbaş'a destek vermeye çalışıyor o da biliyor Topbaş'ın zafiyetlerini. Sayın Başbakan Ankara'dan İstanbul'u yönetmeye çalışıyor, o nedenle eleştirimiz var. Yaz Erdoğan gelip İstanbul Belediye Başkanlığı koltuğuna otursun, beraber mücadelemizi yapalım ya da o sesini kessin konuşacaksa Sayın Topbaş konuşsun. İkisi de konuşacaksa ikisi ile oturalım İstanbul'a yaptıklarını konuşalım. Bana 15 yıldır İstanbul'da ne yaptıklarını anlatsın. Ben kaynaklar ile çağdaş ve modern bir İstanbul yaratacağım" diye konuştu.

  HÜRRİYET

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim