Seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenler için imza toplama süreci bugün saat 20.00'de sona erdi.

YSK, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gerekli olan 100 bin imza maratonunda toplanan imza sayılarını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan YSK Başkanı Ahmet Yener, adaylık için gerekli olan 100 bin imzayı geçen Muharrem İnce ve Sinan Oğan'ın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte Cumhurbaşkanı adayı olduğunu duyurdu.

YSK, yarın geçici aday listesini duyuracak. Gelen itirazlar değerlendirildikten sonra 31 Mart'ta kesin aday listesi duyurulacak. 1 Nisan'da adayların oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için YSK'da kura çekilişi olacak.

İNCE, ADAYLARA "BAŞARILAR" DEDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olduğunun açıklanması üzerine İnce, twitter hesabından paylaşım yaptı.

Tüm adayları etiketleyen İnce mesajında "Cumhurbaşkanı adaylarımız belli olmuştur. Seçimin centilmence geçmesini ve ülkemize bereket getirmesini temenni ediyorum. Herkese içindeki Memleket sevgisi kadar başarılar dilerim."

Süreç sonunda topladığı güncel imza sayıları ise şu şekilde:

Muharrem İnce: 114 bin 657

Sinan Oğan: 111 bin 502

Muhammed Ali Fatih Erbakan: 69 bin 255 (Adaylıktan çekildi)

Doğu Perinçek: 27 bin 055

Yakup Türkal: 3 bin 137

Erkan Trükten: 2 bin 588

Tevfik Ahmet Özal: 1544

Cumhuriyet tarihinde tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar! Maslak Kışlası'nda sergilendi Cumhuriyet tarihinde tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar! Maslak Kışlası'nda sergilendi

İrfan Uzun: 1263

Halil Murat Ünver: 538

Hilmi Özden: 478

Davut Turan: 122