• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Kayıt dışıyla mücadele

  27.05.2008 12:40
  Aydın İl İstihdam Kurulu, kayıt dışı istihdamın önlenmesi çalışmaları kapsamında ikinci olağanüstü toplantısını yarın yapacak.
  Kayıt dışıyla mücadele
  Kayıt dışıyla mücadele Kayıt dışıyla mücadele Kayıt dışıyla mücadele

  Aydın İl İstihdam Kurulu, kayıt dışı istihdamın önlenmesi çalışmaları kapsamında ikinci olağanüstü toplantısını yarın yapacak. Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele (KADİM) Projesi kapsamında yürütülen çalışma toplantısında kurul üyeleri Aydın Valiliği Encümen Salonu"nda, gelinen son noktayı değerlendirecek.
  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Aydın İl Müdürü Zafer Alıcı, KADİM Projesi"nin Aydın"daki ikinci olağanüstü toplantısının yarın yapılacağını söyledi. Kuralları ve kanunlarıyla uluslar arası kabul görmüş, gelişmiş ülkeler düzeyinde ulaşma çalışmalarının ekonominin tüm katılımcıları ile birlikte yürütülmesi gerektiğini belirten Alıcı, “Toplam kayıt dışı istihdam içerisindeki kayıt altına alınabilecek kısmın kayıt altına alınmasının sağlanması ve yabancı kaçak işçi çalıştırılmasının önlenmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı"nca hazırlanan KADİM Projesi 4 Ekim 2006 tarihinde ve 26309 sayılı Resmi Gazete"de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile uygulamaya konulmuştu. Projenin, İcra Ünitesi başlıklı yedinci maddesi Valilikler ve İl İstihdam Kurulları alt başlıklı beşinci maddesinin son paragrafında proje süresinde kurulların dört ayda bir toplanarak; gerekli yayın, tanıtım, bilgilendirme, koordinasyon ve denetim faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi için çalışmalar yapması öngörülüyor. Bizde ilimizde devam eden çalışmaları gözden geçirmek için 28 Mayıs 2008 tarihinde bu yılın ikinci olağanüstü toplantımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim