Egzersiz Bilimcisi Van Marinos, 'karnınızı sürekli olarak içeride tutmanın diyaframın düzgün çalışmasını sınırlayabileceğini ve bunun da nefes alma mekaniğinizi etkileyebileceğini' söyledi. Marinos ayrıca, mideyi sıkmanın boyun ağrısı ve duruş sorunlarına büyük ölçüde katkıda bulunabileceğini, omurgaya yaptığı baskı yüzünden genellikle 'kambur boyun' ile sonuçlanan bir çekirdek dengesizliğine yol açabileceğini de kaydetti. Sağlıklı yaşam gurusu Erika Weiss da karnı içeri çekmenin karında kırışıklıklar oluşturabileceğini vurguladı.

Karın hareket ederken dengede kalmamızda önemli bir rol oynar ve mide kaslarını sıkmak tüm enerjinin tek bir bölgeye gitmesine yol açabilir.

Sadece spor yaparken

Bakanlık 66 ürüne inceleme başlattı, satışlar durdu: Aileler korku içinde Bakanlık 66 ürüne inceleme başlattı, satışlar durdu: Aileler korku içinde

fizyoterapist Jerome Murphy de karnını içeri çekilmesi gereken tek zamanın spor salonunda ağırlık kaldırılan zamanlar olduğunu açıkladı. Murphy "Bu, ağır bir şey kaldırırken kullandığınız bir destek tekniğidir- asla sizi daha ince göstermek için yapılmamıştır" dedi.