Havadan ve karadan yaklaşık 3 saat süren çalışmalar sonunda yangın kontrol altına alındı. Jandarma tarafından el konulan olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Olay öğleden sonra saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Karacasu İlçesi Yaykın Köyü ile Tepecik Köyü arasında kalan Bingeç mevkiinden dumanların yükselmeye başladığını gören köylüler durumu Orman Yangını İhbar hattını bildirdi. Yangının hızla büyümesi ve bölgede başka bir yangın olmaması nedeniyle Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki tüm helikopterleri hemen bölgeye gönderdi. Bu arada arazinin engebeli ve havanın rüzgarlı olması nedeniyle yangın kısa sürede büyüdü.

Aydın, Denizli ve Muğla"dan ekiplerinin sevk edildiği yangına 6 helikopter 32 arazöz ve çok sayıda söndürme işçisi katıldı. Uzun süren müdahaleler sonunda yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

Muğla Orman İşletme Bölge Müdürü İbrahim Aydın “Büyük bir yangındı. Rüzgarın da etkisi ile hızla yayıldı. Bölgemizdeki ve diğer bölgelerdeki ekiplerimizin araç ve gereçleri ile yaptığımız yoğun ve etkili müdahaleler sonucunda yangını kontrol altına aldık. 32 arazöz, 6 helikopter, 30"dan fazla itfaiye aracı, 200"den fazla orman işçisi ve askeri birlikler yardımıyla yangının daha da büyüyerek yerleşim merkezlerine ulaşmasını önledik” dedi.
Yangınla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi.