Yeni haftayla birlikte yurt genelinde yağışlı havanın da etkisine girecek? Peki beklediğimiz kar yağışını görebilecek miyiz? İşte hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Rize, Artvin, Van ve Hakkari çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

YENİ HAFTADA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yeni haftada ülke genelinde kar yağışı beklenmiyor, bazı bölgelerde kuvvetli yağmur etkili olacak. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Yurt genelinde bu hafta da istenen kar yağışı yok. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Salı gününden itibaren Türkiye, yağışlı havanın havanın etkisine girecek. Salı günü; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de yağmur var.

Çarşamba, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz'de yağış görülecek.

YAĞIŞLAR KIYI BÖLGELERDE KUVVETLİ

Yağışların kıyı bölgelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç Ege'nin yüksek kesimlerinde ve Batı Akdeniz’in Toroslar mevkiinde ise kar yağma ihtimali var. Yurdun batı kesimlerinde kuvvetli lodos esecek. Yer yer fırtına bekleniyor.

3 BÜYÜKŞEHİRDE HAVA NASIL OLACAK?

3 büyükşehirde de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ankara’da en yüksek sıcaklık 9 derece olacak. İstanbul’da hava sıcaklığı 14, İzmir’de 16 dereceye ulaşacak.