• BIST 107.923
 • Altın 152,674
 • Dolar 3,7140
 • Euro 4,3692

  Kapalı oturumda çözüm

  11.01.2009 00:24
  Nazilli Belediye Meclisi 2009 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündeme damgasını vuran Arslanlı kasabasının mahalle mi yoksa belde olarak mı kalacağı yasal sürece bırakıldı.
  Kapalı oturumda çözüm
  Kapalı oturumda çözüm Kapalı oturumda çözüm Kapalı oturumda çözüm

  Nazilli Belediye Meclisi 2009 yılının ilk toplantısını Cuma günü saat 20.00"de gerçekleştirdi. 7 maddenin karara bağlanması için toplanan mecliste 31 üyeden 27"si hazır bulunurken 1 üye mazeret dilekçesi gönderdi. 3 üye de toplantıya katılmadı. Toplantının başlaması ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Ali Gün, Başkanlık divanına verdiği dilekçe ile Nazilli"nin Mahallesi olan Arslanlı Kasabası"nın Nazilli"den ayrılmak için aldığı meclis kararının görüşülmesini ve 2008 Mayıs ayında Nazilli Belediye Meclisi"nin Arslanlı Kasabasını Mahallesi olarak kabul ettiği meclis kararının iptal edilmesi ile ilgili bir maddenin gündeme alınması için teklifte bulundu. Belediye Meclisi gündemin 6. maddesi olan, Mahalle olarak Nazilli Belediyesi"ne katılan Arslanlı Belediyesine hizmet götürmek için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi maddesinden önce 6. madde olarak görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi. Madde görüşülürken Meclisi yöneten Belediye Başkanı Aytekin Kaplan yaptığı konuşmada, Arslanlı Belediye Meclisinin aldığı karardan sonra Nazilli Belediye Meclisi olarak da Arslanlı Kasabasının Belediye Meclis kararını kabul ettiklerini ifade etti. Kaplan konuşmasına devamla “Bu kararımız İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün kararı ile Resmi Gazete"de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu hususta alacağımız kararın yasalara karşı olmaması için, Belediye Meclis Üyelerimizin hür iradesi ile düşünlerini ifade edebilmelerini sağlamak ve Meclis Üyelerinin konu hakkında detaylı bilgilendirilmesi için gizli toplantı yapılmasını talep ediyorum” dedi.
  Belediye ve Meclis Başkanı Kaplan"ın talebi oylandı ve maddenin kapalı oturumla yapılması kabul edildi. Bu aşamadan sonra meclis üyeleri haricindekiler ve basın mensupları dışarıya alındı. Yapılan kapalı toplantıdan sonra alınan bilgiye göre Arslanlı Mahallesi"nin Nazilli"den ayrılması ile ilgili mecliste görüşme yapıldığı, ancak oylamanın yapılmayıp; yargı sürecinin sonucunun beklenmesine, yargıya intikal etmiş bir konuda belediye meclisinin yanlış bir karar ile Belediye Meclisini zor duruma sokmamak için sürenin beklenmesi oy birliği ile kabul edildiği öğrenildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim