CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Fahrettin Altun'a hakaret suçundan yargılandığı davada beraat etti.

KAFTANCIOĞLU'NDAN İLK TEPKİ 

Canan Kaftancıoğlu beraat kararının ardından Bir pergolacı, bir pergolacıya gel beraber bir pergola yapalım sonra da yıkalım demiş. Tekerleme bu kadar…" ifadelerini kullandı. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 14 Nisan 2020’de İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Üsküdar’daki evinin yanında usule aykırı yapılaşma olduğuna dair kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili açıklama yapmıştı.

Siyasetçi hakkında bu nedenle 'kamu görevlisine alenen hakaret' suçlamasıyla Anadolu 40. Asliye Mahkemesi'nde dava açılmıştı. Savcı, üç ay 15 günden iki yıl dört aya kadar hapis cezası istiyordu.

Bugün görülen duruşmada Kaftancıoğlu'nun beraatine hükmedildi.

SAVCI NE DEDİ 

Savcı, esas hakkındaki mütalaasında Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabındaki paylaşımında Altun’a yönelik 'kaçak iş yapmak, kaçak işler peşinde koşmak, dolandırıcılık, görevden dolayı nüfuzu kullanmak' şeklindeki söylemlerin düşünce açıklaması kapsamında dile getirilmesinde zorunluluk bulunmayan, incitici ve tahkir edici söylemler olduğunu ileri sürüyordu.

Mütalaada, ifade özgürlüğünün mutlak ve sınırsız olmadığı, bu hak kullanılırken bireylerin hak ve özgürlüklerini ihlal edecek tutum ve davranışlardan kaçınılmasında zorunluluk bulunduğu kaydediliyor. Devamındaysa Kaftancıoğlu’nun paylaşımları kabul ettiğine yönelik ikrarı doğrultusunda eylemin sabit görüldüğü anlatılıyordu.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile bir araya geldi

Odatv.com