• BIST 85.310
 • Altın 248,679
 • Dolar 6,0466
 • Euro 6,7481

  Kadınları yeterince tanıyor musunuz?

  21.05.2018 19:30
  Kadın bedeninin inanılmaz dayanıklı olduğunu biliyoruz ama kadınların kendini yeterince tanıması için bazı gerçekleri bilmekte fayda var. Örneğin, selülitin “kötü bir yağ” değil, normal bir şey olduğunu ya da kadınların doğaları gereği erkeklerden daha akla uygun davrandıklarını biliyor muydunuz? Makalenin sonunda şaşırtıcı bonusumuzu kaçırmayın.
  Kadınları yeterince tanıyor musunuz?
  Kadınları yeterince tanıyor musunuz? Kadınları yeterince tanıyor musunuz? Kadınları yeterince tanıyor musunuz?

  Sizin için daha önce hiç duymadığınız 10 gerçeği topladık.

  Çok az insanın bildiği gerçekler

   

  / 11

  Kadınların boynu erkeklere göre daha fazla döner. Erkek kafasını çevirdiğinde bütün vücuduyla döner kadın ise sadece boynunu döndürür. Bunun sebebi, kadın bedenindekş daha elastik olan kaslardır. Ancak sevgili kadınlar siz yine de boynunuzu çevirirken dikkatli olun. Çünkü Loyola Üniversitesi Tıp Merkezi'nden yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar boyun ağrısını erkeklerden daha fazla yaşıyor.

  / 11

  Kadınlar uyurken duyarlıdır

   Kadınlar uyurken duyarlıdır

  Bu gerçek, evrimsel bir sürecin sonucudur. Kadınlar uyurken bile seslere duyarlıdır. Ancak iyi haber, bu kural sadece yüksek ses tonlarında geçerlidir. Kötü haberse, kadınlar erkeklerden daha çok uyku bozukluğu yaşar.

  / 11

  Göğüslerin biri büyük, biri küçüktür

   Göğüslerin biri büyük, biri küçüktür

  Fark neredeyse görünmez ya da oldukça dikkate değer olabilir. Ancak her iki durumda da endişelenecek bir şey yoktur. Çünkü kimsenin simetrik göğüsleri yoktur. Bunun için birçok neden var. Örneğin, meme dokusu hacmi veya cildin elastikiyeti farklı olabilir.

  / 11

  Kadınlar erkeklerden daha rasyonel

   Kadınlar erkeklerden daha rasyonel

  Kadınların daha duygusal oldukları ve erkeklerin daha rasyonel (aklın kurallarına dayanan) olduğu konusunda ortak görüşe rağmen, gerçeklik tam tersidir. Kadınlar bilişsel ve zeka testlerinde erkeklerden daha iyidir. Kadın beyninin korteksleri (kabuk) erkeklerden daha kalındır. Bu arada, erkeklerin daha yüksek beyin hacimleri vardır, bu da duygularda geniş bir rol oynar.

   

  / 11

  Kadınlar erkeklerden daha hızlı sarhoş olur

   Kadınlar erkeklerden daha hızlı sarhoş olur

  Kadınların dokularında erkeklerden daha az su vardır. Bu ne anlama geliyor? Kadınlar erkeklerden daha hızlı sarhoş olurlar, çünkü vücutları kan dolaşımına ulaşmadan önce alkolü daha az sindirebilirler. Kadınlar erkeklerden daha az terler. Düşük su seviyesi ve dolayısıyla daha küçük kan hacmi nedeniyle, kadınlar erkeklerden % 12 daha düşük hemoglobin seviyelerine sahiptir.

  / 11

  Kadınların bağları daha güçlüdür

   Kadınların bağları daha güçlüdür

  Bunun nedeni, kadınların daha yüksek oksitosin düzeylerine sahip olmasıdır. Oksitosin, aşk hormonu olarak bilinir. Bağlanmayı destekler ve stresi azaltır. Oksitosin, anne-çocuk bağları ve hatta emzirmede bile etkilidir.

  / 11

  Selülit kötü bir şey değil

  Selülit kötü bir şey değil

  Selülit tıbbı bir terim olmadığı gibi obezitenin de bir işareti değildir. Buna rağmen, “yanlış” yağları ve vücudumuzla baş edemeyen toksik maddelerin birikimini duymaya devam ediyoruz, ancak östrojen de dahil olmak üzere hormonların üretiminde yağ dokusu gerçekten önemli bir rol oynuyor. Sinemanın en güzel ve çekici kadınlarından biri olarak kabul edilen Marliyn Monroe'da bile selülit olabileceğini kabul edersek, bu durumu çokta kafaya takmamak lazım.

  / 11

  Kadınların organları 20'li yaşlarında hala değişmeye devam eder

   Kadınların organları 20'li yaşlarında hala değişmeye devam eder

  Sağlıksız bir yaşam tarzınız varsa değiştirmek için çok geç kalmış sayılmazsınız. Çünkü kadın bedeni yirmilerinde hala değişiyor ve büyüyor. Yani ,kemiklerinizi güçlendirmeye yardımcı olan muz ve badem yemeye devam edin. Kas güçlendirilmesi için egzersizler de iyi gelecek.

   

  / 11

  Kadınlar yaratıcılığa daha yatkındır

   Kadınlar yaratıcılığa daha yatkındır

  Beyin bir ağdır ve içinde çok fazla tel ve bağlantı vardır. Çalışmalar, kadınların beyinlerindeki ağların erkeklerin beyinlerindeki ağlardan daha fazla bağlantılı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu, kadınların sorunları çözmede daha iyi olduğunu ve üretken olduğunu gösteriyor.

  10 / 11

   

  Yeni araştırmaya göre, Avrupa kökenli kadınların, erkeklere kıyasla doğal olarak sarışın olma olasılığı iki kat daha fazladır. Çalışma, bunun, doğuştan kadınlarda olabilecek sarışın genlerin dişilerde daha kalıcı olması ve erkeklerde ortadan kaybolması olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda, evrimsel nedenlerden ötürü de olabilir, çünkü sarışın kadınların ilişkilerinde başarılı olma olasılığı daha yüksektir ve erkeklerin koyu saçlı olmaları halinde kadınlardan başarılı olma olasılıkları daha yüksektir. Elbette, bunların hepsi şimdiye kadarki ortaya çıkan varsayımlar. Şimdilik bilim adamları bu olayı “ilgi çekici bir gizem” olarak adlandırıyorlar.

  11 / 11

  Bonus!

  Bonus!

  İster kurgu ister bilim olsun, size bırakıyoruz, ancak kadın cazibesini öne çıkaran şey beden dilidir. Bir kadının duruşunu tutma şekli duygularıyla ilgili çok şey gösterir. Örneğin, omuzlarınız düşük ellerinizi bir arada tutuyorsanız, bu karşınızdaki kişiyle ilgilendiğinizi gösteririr. Ancak bu hareket tam tersi bir konumdaysa, yani kollarınızı kavuşturmuş omuzlarınız gerginse bu karşınızdaki kişiyi dinlemek istemediğiniz anlamına geliyor. Elleri ceplerinize koymamak, çene seviyesinin altında tutmak, minimum kol geçişi hareketlerini kullanmak hem sosyal, hem iş, hem de romatik durumlarda hoş ve çekici gelebilir. Kendiniz hakkında hangi gerçekleri fark ettiniz? Hangisini bilmiyordunuz?

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim