• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Kadın erkeği cezalandırıyor

  16.10.2008 12:28
  Kadın erkeği seks yapmayarak cezalandırıyor
  Kadın erkeği cezalandırıyor
  Kadın erkeği cezalandırıyor Kadın erkeği cezalandırıyor Kadın erkeği cezalandırıyor

  Psikolog- Aile ve Evlilik Terapisti İlkim Öz Tan, duygusal ve cinsel anlamda kırılan kadınların bunun acısını kocasına 'yatakta soğuk davranarak' çıkardığını belirterek, "Hangi kadın cinsel ve duygusal anlamda mutluyken eşine cinsel ceza verir? Biz robot değiliz ki düğmeye basınca cinsellik olsun" dedi.
  Tan, erkeklerin aşk ve sevgiye cinselliğe bağladığını, sık sık birlikte oluyarsa karısının kendisini çok sevdiğini sandığını söyledi.

  Psikolog- Aile ve Evlilik Terapisti İlkim Öz Tan, bir mağazada kadınlarla, aşk, mutluluk, evlilik, kadın-erkek ilişkileri ve cinsellik konularında söyleşi yaptı. Tan, kendisini merakla dinleyen kadınlara tek tek, 'Kadınlar ne ister?" sorusunu yönelti. Kadınları bu soruya, 'dürüstlük', 'sevgi', 'saygı', 'huzur', 'başbaşa zaman geçirme' ve 'cinsel heyecan' şeklinde cevaplar verdiler.
  Tan, söyleşisinde, kadınların kendisini üzen erkeğini onunla cinsel ilişkiye girmeyerek cezalandırdığını ve bu yöntemin bütün dünya kadınları tarafından kullanıldığının altını çizdi.

  "Hangi kadın cinsel ve duygusal anlamda mutluyken eşine cinsel ceza verir?" diye soran Tan, şöyle devam etti: "Kadın erkekle birlikte olmayarak eşini cezalandırırken aslında kendisini de cezalandırıyor. Ama kadın o yokluğu erkek kadar hissetmiyor. Tabiki kadının da cinselliğe ihtiyacı var ama erkekler kadınlara göre cinselliğe daha düşkün. Kadın için bu penis-vajina olayı değil, olaya daha duygusal bakıyor. Erkek kadının duygularına hitap etmediği zaman nasıl ondan cinsellik bekleyebilir? Biz robot değiliz, şöyle düğmeye basınca cinsellik olsun."

  Erkeklerin aşk ve sevgiyi cinsellikle bağdaştırdığını oysa bunun büyük bir yanlış olduğunu savunan Tan, "Erkek karısı onunla sık sık birlikte oluyorsa kendisini çok sevdiğini sanıyor. Erkeklerin aşkı ve sevgiyi cinselliğe bağlaması evlilikte her zaman sorun oluyor" diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim