Giraffenap, telefon kulübesi boyutlarında bir kapsül olarak öne çıkıyor ve içerisinde vücut ağırlığını taşıyan özel platformlar bulundurarak dışarıdan gelen sesleri engelleyerek rahat bir dinlenme ortamı sunuyor. Ancak, kapsülün boyutları, klostrofobik reaksiyonlar gösterebilecek bireyler için uygun olmayabilir.

Lavrov'dan Türkiye-Suriye yorumu: "Moskova destekliyor" Lavrov'dan Türkiye-Suriye yorumu: "Moskova destekliyor"

Japonya'da, masa başında kısa bir uykuya dalmanın toplumsal olarak kabul gördüğü düşünüldüğünde, bu dikey kapsülün ülke genelinde rahatlıkla benimsenebileceği öngörülüyor. Hatta bu cihaz, ofis çalışanları arasında popüler bir tercih haline gelebilir. Ayrıca, Giraffenap'in ergonomik tasarımı ve sınırlı alan kaplaması da dikkat çeken avantajlar arasında yer alıyor.

Giraffenap, boyut olarak 195 santimetreyi aşmayan ve 100 kilogramı geçmeyen bireyler için tasarlanmış bir ürün olarak öne çıkıyor. Bu cihazın, özellikle mesai aralarında kısa bir dinlenme ihtiyacı duyan ofis çalışanları için mükemmel bir çözüm sunabileceği düşünülüyor. Henüz şirketlerin bu kapsülü ofislerine kurmalarının maliyeti net olarak belirlenmiş değil.