İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, yaşanan ekonomik kriz, un, buğday ve yağ ile susam maliyetlerinin giderek artması sonucunda bir çok ilde başlayan zamlar sonrası İzmir'de de zam olacağını açıkladı.

Yapılan çağrılar karşılık buldu, Arap turistler Karadeniz'i terk etti: Turizmciler dertli Yapılan çağrılar karşılık buldu, Arap turistler Karadeniz'i terk etti: Turizmciler dertli

İzmirliler ŞOKTA! ZAM ZAM ZAM YAĞIYOR: Yarın herkes 1 Adet boyoz ve gevreği 10 TL'ye satın alacak- Ekmeğe son haftalarda gelen il il zamların ardından İzmir'in ve İzmirlilerin vazgeçilmez lezzeti boyoz ve gevreğe de zam geldiği duyuruldu. İzmir gevreği ve boyoz yarından itibaren 10 liradan satılacak.

Son zamanlarda artan akaryakıt, işçilik, un, yağ maliyetlerini gerekçe gösteren İzmir Pide ve Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası, gevrek ve boyoza zam istendi. Talebi değerlendiren İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, gevrek ve boyozun fiyatının 7 liradan 10 liraya çıkmasına onay verdi. Buna göre yarından itibaren gevrek, sade boyoz, poğaça, yumurta, peynir ve sade açma 10 liradan satılacak.

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde bir süredir simidin 10 liradan satıldığını söyleyen İzmir Pide ve Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen ise yaptığı yazılı açıklamada, “Her ne kadar zam taraftarı olmasak da sürekli artan üretim maliyetleri karşısında esnafımızı korumak zorundayız” dedi