İzmir psikolog uzmanları ile birçok psikolojik problemin çaresiz olmadığını, sorunların geride bırakabildiğini söylemek mümkün. Psikolog ve pedagoglar ile danışılan konuya özel yürütülen psikoterapi teknikleriyle geleceğe umutla bakabilirsiniz.

Psikoterapi desteği ile anksiyete, kaygı bozuklukları, depresyon, takıntı gibi rahatsızlıklar sağaltılabiliyor. Tedavi sürecinde ilaçlı ya da ilaçsız yol izlenebiliyor. İki yaklaşım aynı anda da gerek olan durumlar oluyor. Uzman İzmir psikologların yönetiminde olan psikolojik destek sürecinde danışanların yüzleri gülüyor.

Psikolojik rahatsızlıklar danışılan konuya göre alanında uzman psikolog ile danışanın beraber yürüttüğü çalışmayla sonuca ulaşmaktadır. Çalışma yaklaşımı danışanın ihtiyacına göre şekillenir. Örneğin fobi veya korkularda bilişsel davranışçı terapi ya da hipnoterapi kullanılabilirken kişinin kendini tanıma ve davranışlarını, kişiliğini anlama yönünde ihtiyacı varsa psikodinamik terapi daha uygundur.

İzmir Psikolog için Doğru Uzman

Çocuk, ergen, yetişkin ve çiftler İzmirde psikolog hizmeti almak için alanında deneyimli psikolog arayışındalar. Haklılar çünkü her meslekte olduğu gibi en kısa zamanda en verimli sonucu almak için işini iyi yapan uzmanla çalışmak kaçınılmaz oluyor. Kaliteli ve isabetli bir destek için uzmanların CV’si, çalıştığı alan ve teknikler merak ediliyor.

Doğru uzmanı nasıl seçeceksiniz peki? Bunun için sizinle belli başlı birkaç bilgiyi paylaşalım: Herşeyden önce oturduğunuz yere yakın bir ofis bulunmalı. Yanısıra araştırdığınız psikolog sizin başvurduğunuz alanda çalışıyor mu, daha önce kimlere faydalı olmuş hakkında danışan yorumları var mı bunlar önemli. Tavsiye edilen bir psikolog mu? Mezuniyeti psikoloji bölümünden mi, İzmir’de önerilen psikolog olarak gösteriliyor mu gibi birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

İzmir Psikolog Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul'da dehşet: 3 çocuğunu asarak öldüren baba intihar etti İstanbul'da dehşet: 3 çocuğunu asarak öldüren baba intihar etti

İzmir psikolog ücretleri 2023 senesinde ortalama 350 tlden başlayıp 800 tlye kadar çıkabilmektedir. Fiyatların değişkenlik göstermesinde bulunulan semt ve uzmanın yetkinliği ve deneyimi gibi kıstaslar bulunur. Yeni mezun ve genç psikologlar taban fiyat vererek danışanlarını karşılar, seneler boyu çalışmış ve deneyimi olan psikologların ücretleri daha yüksek olmaktadır.

Psikolojik Destek için İzmirde Psikolog Hizmetleri Nelerdir?

İzmirde psikoterapi desteği alma niyetindeyseniz başlıca hizmetler şu şekildedir:

·         Bireysel danışmanlık

·         Kurumsal danışmanlık

·         Aile danışmanlığı

·         Çocuk psikolojisi

·         Evlilik çift terapisi

Aile terapisi desteğinde çift terapisinden farklı olarak çocuklar da seans odasına dahil olabilmektedir. Çift terapilerinde çiftler ayrı ayrı da alınabilmektedir. Uzman görüşü ya da çiftlerden gelen talebe göre bu yol izlenebilmekte. Çocuk psikolojisi alanında uzman pedagog çalışır. Pedagog, sadece çocuk ergen terapisi alanında uzmanlaşmış olan psikologdur.

İzmir Psikolog Seans Süresi ve Görüşme Sıklığı

Psikolog görüşmeleri randevu usulü olur ve seans süresi uzmandan uzmana ve çalışma şekline göre değişir. Klasik seans süresi  45 dakika ile 1 saat arasında değişir. Oyun terapisi, aile terapisi gibi çalışma metodlarına göre süre farklılık gösterebilir. Uzmanların çalışma şekline göre de süreler uzayıp kısalabilir. Seans arası olarak ilk etapta haftada bir ya da iki haftada bir görüşmeler uygun olmaktadır. Özellikle terapi sürecinin baş kısımlarında iki görüşme arasının çok fazla açılmaması verimlilik açısından olumludur. İlerleyen süreçte 3 haftada bir veya aylık takibe çevrilebilir.

Kaynak: https://kaganay.com/