İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner,  il başkanlığında adaylık açıklaması yapıp gündemi değerlendirdi. Başkan Taner, 22 Ocak’ta il kongresi gerçekleştirmek için Genel Merkeze başvurduklarını söyledi. Taner, Aydın’da birinci parti ile aralarında 4 puan farkı olduğunu ve bu farkı kapatıp birinci parti olacak bir ekiple çalışmak istediğini dile getirdi. 

İYİ Parti’nin 5 yıl önce kurulduğunu ve hedefine doğru ilerlediğini ifade eden Başkan Taner, “Biz geldiğimizde Aydın’da İYİ Parti’nin oy oranı yüzde 21-22 civarlarındaydı. Bugün İYİ Parti’nin Aydın’da oy oranı yüzde 27,5’i gördü. Diğer siyasi partilerin oylarını arttırmadığı bir dönemde bizim oyumuz artıyor. Bu da Aydınlıların İYİ Parti’ye gösterdiği ilginin göstergesi. Biz geldiğimizde 6 bine yakın üye vardı. Şu anda 10 bine yakın üyemiz var. Teşkilatımız her geçen gün güçlenmektedir. Kurucu il başkanlığı yaptığım partimden yeniden il başkanı adayı olduğumu açıklamak için bir araya geldik. Genel Merkeze İl Kongresini yapmak için 22 Ocak tarihini tavsiye ettik. Yapılacak kongrede il başkanlığımı açıklıyorum” dedi. 
İYİ Parti’nin Aydın’da yeni hedeflere kitlenmek zorunda olduğunu dile getiren Taner, “Göreve geldiğimde birinci parti olma hedefiyle yola çıkacağız dedik. Aydın’da birinci parti olmamıza az kaldı. Aydın’da birinci parti ile aramızdaki oran 4 puana kadar düştü. Biz o 4 puanı kolaylıkla aşacağız. Yol yürüyeceğimiz arkadaşlarımızla yeni bir hedef veriyoruz. Aydın’da yüzde 32 ila 35 arası bir oy oranını hedefleyeceğiz. Geçen seçimlerde Türkiye genelinde Aydın 9’uncu başarılı ildi. 2023 seçimlerinde Aydın’ı Türkiye’nin en başarılı ilk üç ilinden birisi yapacağız. Bu başarıyı sağlayacaksak hep beraber yola çıkalım. Yoksa bu seçimde başarılı olmayı düşünmeyen ekiple ola çıkmayı düşünmüyorum. Hepimiz buna kitlenmemiz lazım ve bunu gerçekleştirebileceğimize de inanıyorum” dedi. 

Millet İttifakı’nın 6 milletvekili çıkarmayı hedeflediğini belirten Başkan Taner, “Çalışıp 3 milletvekili çıkaracağız. Diğerleri çalışmazsa 4. milletvekilini de çıkarmaya da talibiz.” diye konuştu. 
İlçe başkanlarına, teşkilatlara, il teşkilatına güvendiğini ve varmak istedikleri hedefe ulaşacaklarını dile getiren Taner, İYİ Parti’de herhangi bir sıkıntının olmadığını ve hak ettiği yere gelmesi için çalıştıklarını söyledi. Partililerin “Sizi milletvekili olarak görmek istiyoruz” sözlerine ise Başkan Taner, “Ben eski milletvekiliyim. Ben o işi yaptım. Görevi tattım. Yeni insanların bu göreve gelmesinden yanayım. Gençlerimiz, kadınlarımız var. Onların bu göreve gelmesini istiyorum. Ben milletvekili olmayı düşünmüyorum. Benim gönlümden geçen Aydın’daki 10 bine yakın üyemin verdiği oyla milletvekili adaylarının belirlenmesi. Yani delegelerle yapılan bir ön seçim değil üye katılımlı ön seçim istiyorum. Bunun gerçekleşmesi için de elimden geleni yapacağım” dedi. 

İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Ahmet Ertürk’ün il başkanlığına aday olabileceği yönündeki konuya ilişkin ise Başkan Taner, “Gayet haklarıdır. Ben nasıl burada adaylığımı sizlere açıklıyorsam onlarda partiye gelip burada adaylık açıklamalarını yapabilirler. Kendileriyle tatlı bir rekabet içerisinde olma konusunda da en ufak bir endişemiz olmaz. İyi ekibi olan ve daha iyi hizmet verecek olan arkadaşlarımız göreve seçilir. Onlarla devam edilir. En ufak bir sıkıntı yok” diye konuştu.

Eğitim için Kahramanmaraş'a gitmişti, Kuşadası'na Müzeyyen Gökçen'in acı haberi geldi! Eğitim için Kahramanmaraş'a gitmişti, Kuşadası'na Müzeyyen Gökçen'in acı haberi geldi!

3b4ec744-7238-475e-8f6b-99b3c09563b22b81e97e-1385-46c5-a688-0e1044eb62e6