• BIST 95.675
 • Altın 261,644
 • Dolar 5,7585
 • Euro 6,5405

  İttifak randevusu sonrası açıklama yapıldı

  08.10.2018 17:40
  Yerel seçimler konusunda AK Parti - MHP yetkilileri arasında ikinci görüşme sonrası AK Parti’de, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ortak açıklama yaptı.
  İttifak randevusu sonrası açıklama yapıldı
  İttifak randevusu sonrası açıklama yapıldı İttifak randevusu sonrası açıklama yapıldı İttifak randevusu sonrası açıklama yapıldı

  AK Parti’de, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhazeki ile MHP’de, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz bir araya geldi. 

  Yapılan toplantının sonrasında her iki partinin temsilcileri açıklama yaptı. 

  AK Parti’de, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Son derece verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardık. Yerel seçimlerde, genel seçimlerde olduğu kadar rahat bir ittifaktan söz etmiyoruz. Çünkü genel seçimlerde ittifakın ya da ittifakların yasal altyapısı vardı. Şimdi burada böyle yasal altyapı olmadığı için zorluk var. Bunları da her iki parti heyetleri olarak görüşerek, bazı konularda teknik çalışmalarımızı sürdüreceğiz, tekrar bir araya geleceğiz. Nihayetinde bizlerde oluşan ortak kanaati, her iki parti heyeti de kendi genel başkanlarına arz ederek, burada sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz." dedi. 

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da "Cumhur İttifakı ruhunun yerel seçimlerde tatbik edilmesi konusu görüşüldü. Çok faydalı bir görüşme oldu. Heyetlerimiz görüşmeye devam edecek" ifadelerini kullandı. 

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim