İstanbul’da sel felaketi! Esenyurt başta olmak üzere Şişli, Sarıyer, Bağcılar, Esenyurt ve Silivri’de yollar adeta dereye döndü, evleri su bastı, arabalar sele kapıldı. Can kaybının olmadığı felakette, itfaiye ekiplerinin tahliye çalışmaları sürüyor. Felaket bölgesinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, evleri ve işyerleri su basan vatandaşlarımız yalnız kalmayacağını belirterek, “Hemen ilk etapta 5'er bin liralık evlerine su basanlara, iş yerleri su basanlara da 10'ar bin liralık bugün itibariyle bir banka şubesi açtırdık” dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise 128 daire, 12 iş yeri, 3 fabrika su baskınından etkilendiğini duyurdu. İşte İstanbul’daki sel felaketinden son dakikalar...

Ardahan bir gecede 90 kez sallandı Ardahan bir gecede 90 kez sallandı
Vali Yerlikaya, Esenyurt'ta incelemelerinin ardından açıklama yaptı. Yerlikaya, "Saat 12.00 itibariyle 797 su baskını ihbarı yapıldı. Bu ihbarların 266'sı Esenyurt'tan geldi" dedi. Ali Yerlikaya, "Pınar ve Yeşilkent mahallelerinde Haramidere'nin geçtiği yerlerde su baskınları yaşandı. Burada oturan vatandaşlarımız ikaz edildi.

128 daire 12 iş yeri, 3 fabrika su baskınlarından etkilenmiş durumda. Su basan dairelerden 70 tanesi tahliye edildi. Akşama kadar bütün iş yeri ve dairelerdeki suların tahliyesini gerçekleştireceğiz.

Sabah erken saatlerinden itibaren hasar tespitlerimiz başladı. Vatandaşlara 5, iş yeri sahiplerine 10 bin lira yardımları ulaştırmış olacağız. Bugün saat 22.00'ye kadar şiddetli yağış uyarımız devam ediyor" diye konuştu.