• BIST 105.026
 • Altın 162,753
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430

  İşbirliği protokolü imzalandı

  27.03.2009 12:50
  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile Aydın Sanayi Odası (AYSO) arasında üniversite sanayi işbirliğini geliştirmek için karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.
  İşbirliği protokolü imzalandı
  İşbirliği protokolü imzalandı İşbirliği protokolü imzalandı İşbirliği protokolü imzalandı

  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile Aydın Sanayi Odası (AYSO) arasında üniversite sanayi işbirliğini geliştirmek için karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.
  Aydın"da üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve üniversite mezunların nitelikli meslek elemanı olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan 5 yıllık işbirliği protokolü
  ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu ile AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Erçioğlu tarafından imza altına alındı.
  İmza töreninde konuşan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu, son yıllarda dünyadaki küresel rekabetin AR-GE çalışmalarına daha fazla fon yatırılma gerekliliğinin ortaya çıkardığını söyledi. Sektörler arası işbirliği protokolünün bu ihtiyacın sağlanması konusunda önemli bir adım olacağını belirten Çerçioğlu, bu vesileyle tarafların kendi mühendislik projelerini çıkarabileceğini ve TEKNOKENT projesi için de umutlu olduğunu kaydetti.
  ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu da, Aydın"ın tarım, turizm, tarih, arkeoloji ve restorasyon alanında söz söyleyebilecek potansiyelinin olduğunu işaret ederek, bunun için nitelikli iş gücünü oluşturacak eleman yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Boylu, imzalanan işbirliği protokolünün bu açıdan önemli olduğu üzerinde durdu.
  Aydın"ın gelişimine ve geleceğine yönelik önemli bir adım olarak görülen protokol ile üniversiteye ve AYSO"ya karşılıklı yükümlülükler getiriyor.Bu yükümlülüklerin başında üniversite öğrencilerinin eğitim –öğretim yılı içerisindeki ders uygulamaları için işyerlerinde kontenjan sağlanması ve Avrupa Birliği, TÜBİTAK gibi projelerde ortak olarak görev alınması geliyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim