Apple’ın 15 serisindeki modellerinde isim değişikliğine gideceği iddia edildi. iPhone 14 serisinde de bulunan Pro Max ismiyle adlandırılırken bir sonraki seride bu isim 'ultra' olarak değiştirebileceği ifade edildi.

Şu anda en pahalı model olan iPhone 14 Pro Max, 1099 Dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Türkiye’de ise 44 binden başlayan fiyatlarla mağazalarda yerini buldu. LeaksApplePro, isimli kaynağa göre iPhone 15 Ultra, 200 dolarlık bir artış ile 1.299 dolardan satışa sunulacak. Bu şekilde model, iPhoneların en pahalısı olacak.

ShiftDelete.net’te yer alan habere göre; iPhone 15’te A17 Bionic işlemci kullanılacak modelde ikili ön kamera yer alacak. Apple, gelecek yıl tanıtacağı modellerde iPhone 6 benzeri tasarım diline geri dönecek. iPhone 15 serisinde titanyum çerçeve kullanılacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Bazı kaynaklar, Apple’ın iPhone 15 serisinde özel lensler kullanacağını belirtmişti. Haberlerinde elde ettiği doğruluk payıyla bilinen Kuo, iPhone 15 Ultra’nın periskop lens ile geleceğini doğruladı. Kaynağa göre, Apple, sadece bu modelinde periskop lens kullanacak.