Bugünden itibaren, bir hesap oluşturup farklı bir cihaza geçmek istemediğiniz sürece Artifact'i kullanmak için artık bir telefon numarasına ihtiyacınız olmayacak.

TikTok'a yasağın kapsamı genişliyor TikTok'a yasağın kapsamı genişliyor

Kevin Systrom ve Mike Krieger'in ekibi, sosyal bir unsur da dahil olmak üzere uygulamaya daha fazla özellik de ekledi. Artık belirli bir makalenin arkadaşlarınızın ilgisini çekip çekmediğini görmek için kişilerinizi yükleme seçeneği var. Kişileriniz arasında yeterince popüler olan bir makalenin yanında bir rozet görünecek.

Artifact, kullanıcıların uygulamadaki makaleleri paylaşması ve bunlara yorum yapması için de bir yol sunacak. Ki beta sürümü, insanların paylaştığı şeyleri içeren bir Keşfet akışına zaten sahipti. Doğal olarak, kullanıcılar paylaşılan bu makaleleri beğenebilir ve yorum yapabilir.

 Uygulama artık en sık okuduğunuz kategorileri ve en çok okuduğunuz yayıncıları görselleştiren bir istatistik özelliğine de sahip. Artifact, makaleleri daha dar tanımlanmış konulara da gruplandırıyor. Bu arada, artık bir makaleyi veya yayıncıyı beğenmediğinizi belirtebileceksiniz ve uygulama size o makale ve yayıncıları daha az gösterecek.  Ayrıca yayıncıları engellemek de mümkün olacak.

Artifact, her ne kadar birkaç açıdan Facebook’u hatırlatsa da, Facebook sosyal grafiği gibi bir şeye sahip değil, ancak arkasında Instagram’ı yaratan adamlar olduğu düşünülürse, yeni uygulamalarının başarılı şansı ortada bir yerlerde gibi görünüyor.