• BIST 99.785
 • Altın 276,422
 • Dolar 5,7492
 • Euro 6,3925

  Instagram hareketler takip kısmı neden yok?

  10.10.2019 06:51
  Instagram hareketler bölümü, bazı kullanıcılarda çıkmıyor. Kullanıcılar bu durumun nedenini araştırırken, Instagram hareketler takip kısmının neden olmadığıyla ilgili bir açıklama yaptı. İşte Instagram hareketler takip kısmı ile ilgili detaylar
  Instagram hareketler takip kısmı neden yok?
  Instagram hareketler takip kısmı neden yok? Instagram hareketler takip kısmı neden yok? Instagram hareketler takip kısmı neden yok?


  Instagram hareketler takip kısmı neden yok? sorusu bazı kullanıcıların gündeminde. Sosyal ağ Instagram, uygulamasında yer alan “Takip” sekmesini kaldırıyor. Artık kullanıcılar bu sekmeden arkadaşlarının faaliyetlerine göz atamayacaklar, diğer bir ifadeyle ‘stalk’layamayacaklar.  INSTAGRAM HAREKETLER BÖLÜMÜ (TAKİP SEKMESİ) HERKESTEN KALDIRILACAK

  Instagram’ın kullanıcıların gizliliğini tehdit ettiği gerekçesiyle aldığı bu karar, kademeli olarak uygulanıyor. Bu hafta sonunda ise bu sekme tamamen tüm kullanıcılardan kalkmış olacak.

  Dolayısıyla bugünden itibaren “Instagram takip bölümü gözükmüyor” benzeri şikayetlerin artmasının sebebi de Instagram’ın aldığı bu kararda yatıyor.  Kullanıcılar, takip ettikleri sayfaların ve diğer kullanıcıların neler beğendiğini, kimleri takip ettiğini görmek için “Takip” sekmesini kullanıyordu.

  BAŞKALARININ HAREKETLERİNE BAKILAMAYACAK

  “Takip” sekmesinin kalkmasıyla birlikte kullanıcılar uygulmadaki “Kalp” sekmesine tıkladığında artık sadece kendi hareketlerini görebilecek. Sosyal ağ, artık yeni şeyler keşfetmek isteyen kullanıcıları, “Takip” sekmesi yerine “Keşfet” sekmesine yönlendirecek.

  “Takip” sekmesi ‘stalker’ların gözdesi olması karşın birçok kullanıcı tarafından da gizliliklerini tehdit eden bir özellik olarak değerlendirilip, eleştiriliyordu.

   
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim