İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, bayram arifesinde bayram öncesi Belediye işçilerine ödeyecekleri maaşlara haciz işlemi yapılmak istendiğini açıkladı.

5 ayrı suçtan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı 5 ayrı suçtan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Konuyla ilgili  Aydınpost’a  açıklama yapan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya  “Önceki Belediye Başkanı Kürşat Kale döneminde Jeotermal çalışması yapacağına söyleyen, fakat bir çivi dahi çakmayan Ankara’lı firma Arife günü gece  260 bin TL alacağım var diyerek, bankaya haciz  işlemi için başvurmuş. Bu konuda hukuki süreç devam ediyor, biz konuyu derhal müdahale ettik. Bizi maaş ödeyemez duruma  düşürmek isteyen, sinsi odaklara sesleniyorum, maaşla birlikte, ikramiyeleri de ödedik. Jeotermal kuyu açılması için fizibilitesi amacıyla usulsüzlüğü müfettiş raporu ile tespit edilen ve yine önceki dönem tarafından 7 milyon TL ödenen ilgili firma  Kurban Bayramı arifesinde usulsüz olarak ödenen 7 milyon TL  yetmezmiş gibi işçilerimizin maaşına göz dikerek işçi maaşlarına haciz işlemi uygulamıştır.  Bu haksız işleme Belediyemiz tarafından derhal müdahale edilmiş işçilerimizin maaşları ödenmiş ve ilgililer hakkında yasal işlem başlatılmıştır. İncirliova halkının vergilerini, tüyü bitmemiş yetimin hakkını birilerine peşkeş çekenlere inat, işçimizin, emekçimizin, İncirliova halkının hakkını, hukukunu  savunmaya devam edeceğiz. Bizi maaş ödeyemez duruma düşürmek isteyen sinsi odaklar maaşlar ile  birlikte, ikramiyeler de ödendi. Buda size dert olsun. Yaşanan bu olayları halkımızın bilgisine sunuyor,  sorumluları ziz milletimizin vicdanına havale ediyorum” dedi.