Volkswagen Türkiye'deki fiyatlarına %7 zam yaptı Volkswagen Türkiye'deki fiyatlarına %7 zam yaptı

Senede iki kere Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı’nda olmak üzere vatandaşlara yatan bayram ikramiyeleri gün yaklaştıkça daha çok araştırılıyor. Haziran 28’inde başlayacak olan ve 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan Kurban Bayramı’nda zamlı ikramiyeler yatacak. Ayrıca Ramazan Bayramı ikramiyelerini alamayan EYT kapsamında emekli olan vatandaşlar da ne zaman ikramiyelerinin yatacağını merak ediyor. 

28 Haziran ile 1 Temmuz arasında olacak 2023 Kurban Bayramı için ikramiyelerin yatacağı tarih merak ediliyor. Gündemde en çok araştırılan konulardan birisi olan ikramiyeler için “Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar yatacak?”, “Kurban Bayramı ikramiyesi kimlere yatacak?”, “Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?” sorularına haberimizde tek tek yer verdik. 

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE KADAR OLDU? 

2023 bayram ikramiyeleri geçtiğimiz sene için 1.100 TL iken, 2023 yılında tüm maaş zamları ve enflasyon göz önüne alınarak 900 TL zam gerçekleştirildi. Buna göre Ramazan Bayramı için 2 bin TL emeklilerin çoğunluğunun hesaplarına geçti. Şimdiyse Ramazan Bayramı ikramiyelerini alamayan EYT’liler büyük bir bekleyiş içinde. Ramazan Bayramı ikramiyeleri maaş bağlama işlemleri tamamlanan EYT’liler için Mayıs maaşları ile birlikte hesaplara yatacak.  

Ramazan Bayramı için 2 bin TL olarak yatan ikramiye tutarı aynı şekilde 28 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı için de Haziran ayında 16 milyon kadar emeklinin hesaplarına maaş ödemeleri ile birlikte otomatik olarak tanımlanacak. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri hangi gün yatacak?  

KİMLER KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ ALACAK? 

2023 Kurban Bayramı ikramiyeleri için bekleyen vatandaşlar arasında 4A, 4B, 4C kapsamında tüm eski ve yeni emekliler ikramiye alacak. Emeklilerin yanı sıra malullük aylığı, vazife aylığı, iş göremezlik ödeneği, ölüm aylığı, yaşlılık aylığı alanlar da yer alıyor. Bunlara ek olarak güvenlik korucularına da yatacak olan Kurban Bayramı ikramiyesinden şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, şampiyon sporcular, terörden zarar gören vatandaşlar ile bazı sosyal yardım alan hak sahipleri de faydalanacak. 

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK? 

Kurban Bayramı ikramiyelerinin 28 Haziran tarihinden 1 hafta kadar önce hesaplarda olacağı öğrenildi. Emekli tahsis gününe göre maaşların yatacağı tarihlere bağlı olarak hesaplara geçecek. Maaşla birlikte de vatandaşlar en geç bayramdan birkaç gün önce bayram ikramiyelerini alabilecekler.