MİT'ten nokta operasyon: Gri listede aranan Fehmi Öğmen ve 2 terörist etkisiz hale getirildi MİT'ten nokta operasyon: Gri listede aranan Fehmi Öğmen ve 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, FETÖ'nün arkasında Amerika'nın olduğunu ifade ederek, 15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye'nin önünün engellenmeye çalışıldığını kaydetti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bakan Soylu, "Kemal Kılıçdaroğlu'na 3 tane koyun verseniz kaybeder mi, kaybeder. Bu koyunların ruhu var biliyorsunuz, onlar kaybolsa da akşam ahırına geri döner ama 'Bay bay Kemal' evinin yolunu kaybeder bulamaz. Koyunlar yolunu bulur 'Bay bay Kemal' yolunu bulamaz. O yolunu nerede buluyor biliyor musunuz? O yolunu Amerika'daki hamburgercide buluyor. Avrupa'daki İngiltere'deki faiz bankerlerinde buluyor" dedi.

"BU MİLLET KEMAL'E 'BAY BAY' DİYECEK"

15 Temmuz darbe girişimi akşamı ile ilgili konuşan Bakan Soylu, "15 Temmuz akşamı 'Bay bay Kemal' neredeydi. Şimdi kimi seçecek bu millet? Herkese soralım. 15 Temmuz akşamı FETÖ'cülerle anlaşıp Atatürk Havalimanında tankların içerisinden sıvışıp sıyrılıp geçen, bir eve gidip ayak ayak üstüne atıp milletin özgürlüğüne ve namusuna saldıranları televizyondan maç seyreder gibi seyredenleri mi seçecek, yoksa ölümüne 'Milletim ile beraberim' diyen Recep Tayyip Erdoğan'ı mı seçecek? Kıymetli Çorumlular, terazinin kefelerinde de bir adaleti vardır hakkaniyeti vardır. Hiç endişe etmeyin, biz bu milletin ferasetine güveniyoruz. Allah nasip edecek 15 Temmuz'da Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı olacak. Bu millet Kemal'e 'bay bay' diyecek" şeklinde konuştu.