• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Huzurevi 2 ay sonra hizmette

  15.01.2009 17:10
  Didim Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Osman Ayyıldız, Didim Huzurevi Şubat ayı sonunda bitirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Huzurevi binamızda güçlendirme çalışmalarımız yapıldıktan sonra çalışmalarımız hız kazandı” dedi.
  Huzurevi 2 ay sonra hizmette
  Huzurevi 2 ay sonra hizmette Huzurevi 2 ay sonra hizmette Huzurevi 2 ay sonra hizmette

  Hazine tarafından Didim Belediyesine Huzurevi yapılması amacıyla tahsis edilen arazide devam eden çalışmaların sonuna doğru yaklaşıldığını müjdeleyen Osman Ayyıldız, “Biz göreve geldiğimizde iki ayaklı kaba bir inşaat duruyordu. Binamızın yapıldığı yer hazine arazisi üzerine olup Belediyeye tahsisi edilmiştir. Biz göreve geldikten sonra binamızın teknik incelemesini yaptık. Yapılan inceleme neticesinde binanın güçlendirilmesine karar verildi. Güçlendirme çalışmaları neticesinde yapılan inşaatın orta binası ve kenar binalarında çalışmalar yapıldı. Normalde binanın projesi 3 katlı olmasına rağmen güçlendirme çalışmalarını sonunda binanın tek katlı olmasını karar verildi” diye konuştu.
  Binanın yeniden yapılma fikrine sıcak bakılmadığını da dile getiren Osman Ayyıldız, şunları söyledi: “Binanın ilk inşaatında birçok bir ç bağışlar yapılmış ve bu bağışlarla bu bina abu hale getirilmiş. Bu neden halkımızda bir güvensizlik ortamı olmaması nedeniyle binayı yeniden yapmak yerine güçlendirmesini yaptık. Yapılacak olan genel kurulda binamızın işletim hakkıyla ilgili görüşmeler yapacağız. Bu konuda şu an itibariyle 2 seçenek önümüzde duruyor; Bunların ilki Huzurevinin Sosyal Hizmetlere tahsisi ki ben bunu şahsen istemiyorum ikinci seçenek ise huzurevinin işletmesinin belediyemizce işletilmesi. Bu yerin belediyemizce işletilmesi gerçek ihtiyaç sahipleri ortaya çıkarılması açısından önemli olduğunu düşünüyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim