1994-2002 yılları arasında Anavatan Partisi'nden Aydın Belediye Başkanlığı yapan Hüseyin Aksu'nun 2024 yerel seçimlerinde Demokrat Parti'den belediye başkan adayı olmak için Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'la görüşmek istediği öğrenildi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'la bir araya gelmek istediğini parti kurmaylarına ilettiği öğrenilen eski başkan Hüseyin Aksu'nun onay alması halinde yerel seçimlere Demokrat Parti'den hazırlanmak istediğini ileteceği Aydınpost'a ulaşan bilgiler arasında.

DP Lideri Gültekin Uysal'ın görüşme talebine ne yanıt vereceği bilinmezken, Aksu'nun yerel seçim hazırlıklarına yavaş yavaş başladığı konuşuluyor.

Kuşadası’ndaki ev yangına itfaiye hızlı müdahale etti Kuşadası’ndaki ev yangına itfaiye hızlı müdahale etti

HÜSEYİN AKSU'DAN AÇIKLAMA

Eski Başkan Aksu, randevu talebiyle ilgili olarak açıklama yaptı. Demokrat Partili Ali Aygören’le bu konuyu görüştüklerini söyleyen Aksu, "Gültekin Beyin benim aramamı beklediğini söyleyeli en az 15 gün oldu. Ben de bir vesile ile bir araya geliriz, benim aramam ve adaylık gibi konularda telefonla randevu istemem doğru olmaz dedim” diye konuştu.

Aksu ayrıca, “Henüz erken, ancak, büyükşehri, her durumda alacağız. Esas olan, Aydın ilinin büyükşehir olarak içine düştüğü bu hizmetsizlik ve geri kalmışlığının sona erdirilmesidir. Bu konuda ne kadar duyarlı olduğumu herkes biliyor. Aydın Vilayetinin her karış toprağı ve 17 ilçesi için ne kadar kapsamlı projeler hazırladığımı da her hafta yapmakta olduğum programda açıklıyorum. Aydın için, bu güzel topraklar ve üzerinde yaşayan vatandaşlarım için çalışmak, üretmek, onların refahını, mutluluğunu arttırmak, işsizlik sorunu başta olmak üzere her türlü sorunlarını çözmek benim için bir yaşam amacıdır. 1994 ruhunu yola çıkardık. Hayırlısı, biz yolumuza devam edelim” diye de ekledi.