• BIST 110.248
 • Altın 155,354
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  Hürriyet Treni Geliyor

  10.09.2009 11:20
  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve Hürriyet Gazetesinin ortaklaşa organize ettiği "Hürriyet Hakkımızdır, Tren Özgürlüktür" projesi kapsamında yola çıkan Hürriyet Treni yarın Aydın’a geliyor.
  Hürriyet Treni Geliyor
  Hürriyet Treni Geliyor Hürriyet Treni Geliyor Hürriyet Treni Geliyor

  TCDD ve Hürriyet Gazetesi işbirliğinde yürütülen “İnsan Hakları Treni Projesi” kapsamında 9 Eylül"de İzmir"den yola çıkan “Hürriyet Hakkımızdır-Tren Özgürlüktür Treni 11 Eylül"de Aydın Tren Garı"nda olacak. Tren vagonlarında yerel yönetimin, sivil toplum kuruluşlarının, akademisyen, yazar, gazeteci ve sanatçıların katılımıyla, müzik, tiyatro, sergi, seminer, sohbet, eğitim çalışmaları gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek.
  Tren, Aydın"dan sonra Denizli"ye doğru yol alacak. Toplam 34 şehir merkezi ve 8 ilçeden oluşan 42 durağı ziyaret edecek olan trenin yolculuğu 29 Ekim"de Haydarpaşa"da son bulacak. Aydın"dan sonra Denizli"yi ziyaret edecek olan Tren, Kars"a, Mardin"e, Tatvan"a, Muş"a, Diyarbakır"a, İskenderun"a, Adana"ya, Kayseri"ye, Eskişehir"e, Afyon"a, Denizli"ye, Manisa"ya, Burdur"a kadar bir çok yere uğrayacak.
  Hürriyet Hakkımızdır Treni, “hak” ana teması ile başladığı bu yolculuğunda; haklarını insanların gündelik hayatına sokmak ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Türkiye"nin de imzalamış olduğu uluslararası sözleşmelerden doğan haklar konusunda toplumu bilgilendirmek ve çeşitli etkinliklerle bu konuyu gündemde tutmak için çalışmalarda bulunacak.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim