Hukukçu Rezan Epözdemir sosyal medya hesabından seslendi. Türkiye Tek Yürek kampanyasında depremzedelere yardım taahhüdünde bulunup, bu sözü yerine getirmeyen kişilerin açıklanmasını istedi.

Bu çerçevede sosyal medyadan “Hakkaniyet ve toplumsal sorumluluğum gereği ekranda Taahhüt ettiğim bağışlara dair banka dekontlarını paylaşıyorum.”

gvfwesdgwrg

SÖZÜNÜ TUTMAYAN YÜZLERCE KİŞİ VAR, BUNLAR AÇIKLANMALI

Sadece AFAD’ın kampanyasında değil, İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Halk TV’ de yapılan bağış kampanyasında da sözlerini tutmayan insanların olduğunu ifade eden Rezan Epözdemir bunun dışında “Türkiye Futbol Federasyonu’nun bünyesinde yapılan TV 8’deki bağış kampanyasında söz verip kişisel tanıtımını yapıp yerine getirmeyen yüzlerce kişi var.”

rezan

Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi

VATANDAŞ OLARAK SÖYLÜYORUM, DEŞİFRE ETSİNLER

Rezan Epözdemir sözlerini şöyle sürdürdü;

Benim söylediklerim sadece duyum, o yüzden ilgili kurumlar gerçeği açıklasın, AFAD açıklasın. Açıklasın ki bu isimler kim görelim. Orada umutla bekleyen insanların yarınlarıyla, geleceğiyle oynamak şık değil.

Bizler bedelsiz şekilde depremzedelerin davalarına baktık, bir çok destekte bulunduk ama tanıtımını yapıp sırt çevirmek olmaz bu isimlerin açıklanmasını ısrarla istiyorum.

Şahsiyetli tavır sergileyenler de bu şekilde zan altında kalmaktan kurtulur.

Depremzedelerin acılarını yardımlaşma duygusuyla minimuma indirip onların yaralarına merhem olabiliriz. Siz gazeteciler de toplumun vicdanı olarak farkındalık yaratıyorsunuz, bu tür şahsiyetler yüzünden taahhüdünü ifa edenler zan altında kalmasın istedim ve kampanya düzenleyen kurumlara seslendim.

Söz verip taahhüdünü yerine getirmeyen, bu gayriahlaki tavrı sergileyenleri kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşıp deşifre etsinler. Bunu bağış yapan biri olarak değil vatandaş olarak istiyorum.

Sadece AFAD’ın düzenlediği ve TV’lerde ortak yayın olarak verilen Türkiye Tek Yürek kampanyasında 31 Milyar 576 milyon liralık taahhüt henüz yerine getirilmedi.

KAYNAK: patronlardunyası