Gergerlioğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremlerde partisinin yaptığı yardımların engellendiğini ileri sürdü.

"HDP yardım TIR'larına el konuldu"

OHAL uygulamalarıyla, HDP'nin yardım TIR'larına el konulduğunu iddia eden Gergerlioğlu, "İnsan haklarına, adalete sarılın da şu enkazı kaldıralım. İnsan haklarından, demokrasiden vazgeçerseniz, bu ülkenin enkazı da büyür" dedi.

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yle yarın görüşecek Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yle yarın görüşecek

Gergerlioğlu, depremin sadece Türkiye'yi değil, Suriye'yi de etkilediğine işaret ederek, Suriyeli sığınmacılara yönelik nefret ve ırkçı söylemlerin karşısında olduklarını söyledi.

Gergerlioğlu, "Siyasi partilere deprem adı altında verilecek paraların depremzedelere tahsis edilmesi gerektiğini söylüyorum. Tüm siyasi partilerin bu yardımları depremzedelere tahsis edilmelidir. Milyarlarca liralık zararın bulunduğu, 50 bin yeni binanın yapılacağı bir yerde, seçim masrafı için partilere bu para tahsis edilmemeli" ifadesini kullandı.

Kamu bankalarına eleştiri

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler için ortak yayınla ekranlarda ve radyolarda başlatılan, "Türkiye Tek Yürek" yardım kampanyasına bağışta bulunan kamu bankalarını eleştiren Gergerlioğlu, "Halkın parası üzerinden hayır yapan kuruluşlar var. Merkez Bankası, kimin parasını kime veriyorsunuz?" diye konuştu.