• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Halk sağlığı için klip çektiler

  02.03.2011 16:12
  TTB ve diğer sendikalar çalışanların özlük hakları ve halk sağlığı için yürümeye hazırlanıyor.
  Halk sağlığı için klip çektiler
  Halk sağlığı için klip çektiler Halk sağlığı için klip çektiler Halk sağlığı için klip çektiler

  Başta Türk Tabipleri Birliği (TTB) olmak üzere aralarında sendikalar ve meslek örgütlerinin bulunduğu 15 sivil toplum kuruluşunun, çalışanların özlük hakları ve halk sağlığının korunması amacıyla 13 Martta düzenlenecek miting öncesinde, hekimlerin seslendirdiği şarkının klibi basına tanıtıldı.

  TTB Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısı, Türkiye'nin dört bir yanındaki hekim, hemşire, öğrenci ve diğer sağlık çalışanlarının seslendirdiği ''Sözlerimi Geri Alamam'' isimli şarkının video gösterimi ile başladı.

  Gösterimin ardından TTB Merkez Konseyi Başkanı Eriş Bilaloğlu, ''Tek Ses Tek Yürek'' sloganıyla yola çıkılan miting ile ilgili ayrıntıları paylaştı.

  Miting Tertip Komitesi adına konuşma yapan Bilaloğlu, sağlık çalışanları ve meslek örgütlerinin bu alanda yaşanan son gelişmeleri uzun süredir tartıştıklarını, neler yapılabileceği konusunda değerlendirmede bulunduklarını anlattı. Görüşmelerde, ''sağlıkta işler iyi gitmiyor'' sonucuna varıldığını ifade eden Bilaloğlu, ''İşin özü sağlık alanının üretenleri olarak bizler ne yapıldığını, neye zorlandığımızı ve halka sunulan hizmetin niteliğini, sağlık alanındaki eğitimin halini, hızlı sağlık insan gücü 'yetiştirme' politikalarının seyrini biliyoruz'' dedi.

  Bilaloğlu, bu değerlendirmelerini daha yüksek sesle söylemek üzere 13 Martta Ankara'da miting yapılacağını belirterek, mitingde taleplerini bir kez daha dile getireceklerini kaydetti. Gelişmelerin de takipçisi olacaklarını vurgulayan Bilaloğlu, ''Miting, bu anlamda bir buluşma, bir başlangıç, bir çığlık, bir uyarı ve moral günü olacaktır'' diye konuştu.

  -SAĞLIK ÇALIŞANLARI BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYECEKLER-

  Bilaloğlu'nun verdiği bilgiye göre, mitinge düzenleyici kurumların üyeleri başta olmak üzere sağlık çalışanları ve eğitim alanlar katılabilecek.

  Sağlık çalışanları mitinge beyaz önlüklerini giyerek gelecekler. Öğrencilerin de yer alacağı mitingde, örgütler ve kurumlar adlarını yazan bir pankart taşıyabilecekler. Ancak farklı renk oluşturacak flama, bayrak, pankart olmayacak. Sağlıkla ilgili dövizler açılabilecek.

  Gerekli başvurunun yapıldığı ve iznin alındığı miting, 13 Martta saat 11.00'da Gar önünde başlayacak ve Sıhhiye'de sona erecek. Ankaralılar, en geç saat 10.00'da Gar önünde ev sahibi olarak hazır bulunacak.

  Mitingi, TTB, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği, Çevre ve Sağlık Derneği, Devrimci Sağlık İş Sendikası, Sağlık Hizmetleri Sınıfı Çalışanları Derneği, Sağlık Memurları Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarının Sözü, Sağlık Teknisyen ve Teknikerleri Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Tıbbi Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Eczacıları Birliği ve Türk Hemşireler Derneği düzenliyor.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim