banner158
banner218

Zehir toptancıları buluşmada pusuya düştü

İstanbul'da, sokaklarda uyuşturucu satışı yapan torbacılara toptan uyuşturucu satan bir zehir şebekesine yönelik olarak yapılan operasyonda 60 bin adet uyuşturucu Captagon hap ele geçirildi. 4 üyesi yakalanıp cezaevine konan şebekenin daha çok okul önü ve civarında uyuşturucu satışı yapan torbacılara toptan satış yapan bir şebeke olduğu belirlendi.

Zehir toptancıları buluşmada pusuya düştü
banner216

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; aldığı bir istihbarat doğrultusunda yaptığı çalışmalarda,  Anadolu yakasında bulunan ilçelerde daha çok orta öğrenim kurumları önünde uyuşturucu hap satışı yapan ve "torbacı" diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına uyuşturucu hap temin eden bir şebekeyi belirledi.

Yapılan araştırmalarda, merkez Ümraniye olmak üzere Anadolu yakasının bir çok ilçesinde uyuşturucu satışı yapan şebekenin kendi belirlediği noktalarda torbacılarla buluşup teslimat yaptığı belirlenirken, son teslimat öncesinde tespit edilen şebeke takibe alındı. 

Yapılan çalışmalarda yakalanmamak için gün içerisinde birden çok araç değiştirdiği belirlenen ve Ümraniye'nin değişik bölgelerine giriş çıkış yaptığı tespit edilen şebeke üyelerinin, lüks bir araçla harekete geçtikleri son işlerinde birçok şahısla görüştükten sonra bir mesirelik alana doğru harekete geçmesi üzerine düğmeye basan jandarma ekipleri, takibe aldığı aracı Ümraniye'de kıskıvrak yakalayıp incelemeye aldı. Araçta bulunan şüphelilerin etkisiz hale getirilmesinden sonra arama köpeği "Atak"ın da katıldığı üst ve araç aramasında aracın bagaj kısmında stepne altına yapılan zula bölmede beş binerli paketler içerisinde toplam 60 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Belindeki ruhsatsız tabancayla baskına yakalanan ve şebeke elebaşı olduğu belirlenen bir zehir tacirinin de arasında bulunduğu 4 şebeke üyesini yakalayıp gözaltına alan jandarmanın, yüklü miktarda da uyuşturucudan temin edildiği değerlendirilen para ele geçirdiği operasyonda, mahkemeye sevk ettiği hepsi uyuşturucudan sabıkalı 4 şebeke üyesi tutuklanarak cezaevine kondu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 14:53