banner339
banner274

Yurt Yapacağız Diye Teşvik Alıp 5 Yıldızlı Otel Diktiler

Kısa süre sonra ise yeni bir ruhsat çıkarılarak yurt binası otele dönüştürüldü.

Yurt Yapacağız Diye Teşvik Alıp 5 Yıldızlı Otel Diktiler
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Antalya'da öğrenci yurdu yapımı için devletten teşvik alan şirketin söz konusu yapıyı 5 yıldızlı otele çevirdiği ortaya çıktı.'de Ümit Türk imzasıyla yayımlanan habere göre Alanya'da Murat Topçu ve Rıdvan Yücel'in ortak olduğu Etezem İnşaat, Alanya Keykubat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi karşısında bulunan 4 bin 78 metrekarelik bir yeri 30 Haziran 2017'de satın aldı. 

Firma, 400 yataklı öğrenci yurdu yapacağını belirterek yapı ruhsatı aldı.

Etezem İnşaat 6 kasım 2017'de yatırım teşviği olarak 2 yıllık sigorta işveren hissesi desteği, yüzde 50 vergi indirimi, yüzde 15 Yatırım Katkı Oranı ve KDV istisnası aldı.Campus Hill Hotel - (Görsel - Etstur)

Ruhsatta yapının sahibi Murat Topçu ve Etezem inşaat gözükürken 11 katlı 5 yıldızlı otelin maliyeti yaklaşık 26 milyon TL gösterildi. Söz konusu şirketin ortağı ise Alanya Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel'in kardeşi Rıdvan Yücel çıktı.

Yurt inşaatı olarak başlanan yapının otele dönüştürülmesi için belediye meclisinden de karar çıkarıldığı öğrenildi. Şirket hakkında 85 bin 480 TL idari para ve anılan reklamları durdurma cezaları verilmesine karar verildi. Otelde 2 havuz, 3 bantlı su kaydırağı bulunuyor.
banner218