banner239
banner218

Yamaçtan kopan kayalar evin üzerine düştü

Amasya'da yamaçtan kopan kayalar, üzerine düştü iki katlı ahşap evde hasara neden oldu. Amasya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Adem Altun, Dere Mahallesi ve Çakallar mevkisinde kaya düşmesi tehlikesi nedeniyle hak sahiplerini tespit ederek afet konutları içi

Yamaçtan kopan kayalar evin üzerine düştü

Dere Mahallesi Zincirli Sokak'ta Mehmet Kazan'a (92) ait iki katlı ahşap evin üzerine düşen kaya parçaları, duvarı delerek yatak odasına girdi.

Alt katta mutfakta uyuduğu sırada kayalarının çıkardığı sesle uyandığını belirten Kazan, "Ben mutfakta yatıyordum. Taş seslerini duyunca dışarı çıktım. Evime koca kayalar düşmüş. Yola da taşlar yuvarlanmış. Her tarafı mahvetti. Yağmur yağınca oldu. 60 senedir burada oturuyorum. Böyle büyük kayalar düşmedi. Bu taş nasıl dışarı çıkarılacak bilmiyorum" dedi.

Kazan, devletin kendilerine ev yaptırdığını tamamlandığında oraya taşınacağını söyledi.

Amasya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Adem Altun, Dere Mahallesi ve Çakallar mevkisinde kaya düşmesi tehlikesi nedeniyle hak sahiplerini tespit ederek afet konutları için çalışma başlattıklarını söyledi.

Tedbirlerin alındığını ve vatandaşların söz konusu tehlikeye karşı sık sık uyarıldığını ifade eden Altun, "Ara sıra küçük çapta da olsa kaya düşebiliyor. Tedbir alıyoruz bu konuda, vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Konutları tamamlandıktan sonra kendilerine teslim edeceğiz. Daha sonra bu bölgedeki binaları yıkacağız" dedi.

Altun, evi büyük hasar gören Mehmet Kazan'ı afet konutları yapılana kadar başka bir yere taşımayı planladıklarını da dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 14:43
banner230