banner158
banner218

THY uçuşlar ne zaman başlayacak? İşte THY iç hat ve dış hat uçuşlarının başlayacağı tarih

THY uçuşlar ne zaman başlayacak? İşte THY iç hat ve dış hat uçuşlarının başlayacağı tarih
banner216


Mart ayında ülkemizde görülen corona virüsü nedeniyle, yurt dışı ve yurt içi uçak seferleri iptal edildi. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme sürecinin kademeli olarak hayat geçirildiğini ve bazı illerde seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu. Turizmin de mayıs ayı sonunda yeniden başlayacağı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tarafından duyuruldu. Uçak seferlerini durumu merak konusu olurken, THY'den son dakika açıklama geldi. İşte, uçak seferlerinin normale döneceği tarihle ilgili detaylar...

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı uçak seferleriyle ilgili açıklama yaptı. Aycı açıklamasında iç hat seferlerinin 4 Haziran’da başlayacağını duyurdu. THY, daha önce yaptığı açıklamada iç ve dış hat uçuşlarını durdurma kararını 28 Mayıs'a kadar uzattığını duyurmuştu.

Yurt dışı uçuş sefeleriyle de ilgili açıklama yapan Aycı, THY seferlerinin dış hatta 10 Haziran'a kadar uzatıldığını bildirdi.

Öte yandan alınan tedbirler kapsamında seferlerde yolcuların beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak ve uçak altına kabul edilecek. Ayrıca, 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.Öte yandan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ‘her şey iyi giderse’ diyerek iç ve dış hat seferlerinin uçuşlara açılmasını planladıkları tarihi Cüneyt Özdemir’in Youtube’tan yaptığı canlı yayında şu sözlerle duyurdu: