banner339
banner313

Tayland'da öldürülüp derisi yüzülmüş kaplanlar bulundu

Myanmar sınırı yakınlarındaki bir kampta bulunan kaplanların yanında silahlar vardı. Polisin yakaladığı dört şüpheli, sığırlarına saldırdıkları için kaplanları öldürdüklerini söyledi.

Tayland'da öldürülüp derisi yüzülmüş kaplanlar bulundu
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Tayland’da sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan dört kişi, hayvanlarını yediğini iddia ettiği 2 Bengal kaplanını tuzak kurarak öldürdü. Tayland basınında yer alan haberlere göre Myanmar sınırı yakınında bulunan Thong Pha Phum Milli Parkı yetkilileri geçtiğimiz Çarşamba günü bölgedeki bir kamp alanında derisi yüzülmüş halde iki Bengal kaplanı buldu.

Ayrıca kamp alanına terk edilmiş dört silah da ele geçiren yetkililer, durumu polise bildirdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatmasının ardından dört şüpheliyi gözaltına aldı.

Thong Pha Phum polis merkezine götürülen şüpheliler, ilk ifadelerinde suçlamayı kabul etti. Sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan dört kişi, kaplanların düzenli olarak hayvanlarını yediğini, bu yüzden kaplanları vurduklarını söyledi.

İntikam almak isteyen şüphelilerin, kaplanları kamp ateşinde kızartarak yemeye hazırlandıkları, ancak bölgeye yaklaşan görevlileri fark edince silahlarını da olay yerinde bırakarak kaçtıkları öğrenildi.
banner218