banner158
banner218

Süleyman Soylu kabul etti: 'Kaybettik'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sarıyer'de muhtarlarla buluştu. Muhtarlara seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bazı illerde kaybettiklerini açıkladı.

Süleyman Soylu kabul etti: 'Kaybettik'
banner216

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sarıyer'de muhtarlarla bir araya geldi. Toplantı Tarabya'da bir otelde gerçekleştirildi.

Muhtarlarla buluşan ve İstanbul'daki seçimin neden tekrar edildiğini anlatan Süleyman Soylu şöyle konuştu:

"Ben Ankara'da İstanbul'un üç katı kadar çalıştım. Sayın Cumhurbaşkanımız bana seçim çalışmaları başlamadan evvel, adayımız orda sahaya çıkmadan, 'Sen orada çalışacaksın' dedi. 20 gün orada seçim kampanyası başlamadan sabah 09.00, akşam 24.00 çalıştım. Kaybettik. Başımızın üzerine. Adana'da kaybettik, Mersin'de kaybettik, Antalya'da kaybettik. Orda da çalıştık. Kazandığımız yerler var. Kaybettiğimiz yerler var. Seçim böyledir. Siz içinizde de belki yeniden aday olup belki kaybedenler vardır, şimdi kazananlar vardır." dedi.

Bakan Soylu, "Bizim esas meselemiz burada sizi dinlemek. Sizin özellikle bize ileteceklerinizi teker teker not almak. Gücümüz yettiğince de burada çözebilmek. Gücümüz yettiği kadar İstanbul'da muhtarları dinleyeceğiz. Çünkü buradaki her bir görev alanınız Anadolu'daki bir ilçe. Yalnız olmadığınızı, bütün meselelerinizde sizinle birlikte olduğumuzu ifade etmek isterim." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 18:28