banner339
banner274

Soyağacı Araştırıldı! Joe Biden'ın Atalarının Köle Sahibi Olduğu Tespit Edildi

Biden'ın soyağacı ilk kez ırkçılıkla ilişkilendirilmiyor

Soyağacı Araştırıldı! Joe Biden'ın Atalarının Köle Sahibi Olduğu Tespit Edildi
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Başkanın soyağacına dair yapılan araştırma, iddiaya göre başkanın büyük-büyük-büyük-büyükbabasının 14 yaşında bir erkek çocuk sahibi olduğunu tespit etti.Bomba etkisi yaratan yeni bir kitapta, Başkan Biden'ın büyük büyükbabalarından üçünün köle sahibi olduğu ve Biden'ın Konfederasyon Başkanı Jefferson Davis'le de aile bağı olduğu ifade edildi.

Joe Biden, İrlandalı kökleri üzerinde duruyor ama soyunun pek bahsi geçmeyen başka bir yönü daha var: Yeni bir kitap başkanın ailesinde köle sahipleri olduğunu iddia ediyor.

Independent Türkçe'den Noyan Öztürk'ün derlediği göre Ben Schreckinger'in kaleme aldığı The Bidens: Inside the First Family's Fifty-Year Rise to Power (Bidenlar: Başkanın Ailesinin 50 Yılda İktidara Yükselişinin Hikayesi) adlı kitaba göre, Başkan Biden'ın büyük-büyük-büyük büyükbabası Jesse Robinett'in 1850 ABD federal nüfus sayımına göre Maryland'de iki kölesi vardı.

Bir diğer büyük-büyük-büyük büyükbabası Thomas Randle'ın da Baltimore County'de 14 yaşında bir kölesi olduğu bildirildi. Araştırma ayrıca Biden'ın Konfederasyon Başkanı Jefferson Davis'in eşi Varina Anne Banks Howell'la uzak akrabalık bağları olduğunu ortaya çıkardı.Schreckinger'in kitabının Politico'da yayımlanan bir uyarlamasında yazar, Biden'ın kendi köklerine bakmak için 2004'te, saygın bir soyağacı araştırma kütüphanesine ev sahipliği yapan Salt Lake City'de yaşayan soybilimci James Petty'ye başvurduğunu fakat sonuçların asla kamuya açıklanmadığını iddia ediyor. The Independent yorum almak için Beyaz Saray'la irtibata geçti.

2020 seçimlerinin ardından West Virginialı soybilimci Alexander Bannerman ve Gary Boyd Roberts, Biden'ın soyağacını araştırmış, nüfus sayımı kayıtlarını ve Robinett ve Randle'la ilişkilendirilen köle programlarını referans göstererek Biden'ın akrabalarının insanları köleleştirdiğini iddia etmişti.

Biden ırkçı bir soyağacı iddialarıyla ilk kez ilişkilendirilmiyor: Geçmişte bu iddiaların yanlış olduğu kanıtlanmıştı. 2020 seçimleri öncesinde, Biden'ın elinde silah taşıyan büyük büyükbabasının siyah beyaz fotoğrafı olduğu iddia edilen bir görüntü, "Joe Biden'ın büyük büyükbabası Joseph J. Biden (1820-1880) Amerika Konfedere Devletleri için savaşan bir köle sahibiydi" yazısıyla sosyal medyada paylaşılmıştı. Daha sonra fotoğraftaki adamın Konfederasyon ordusu mensubu Richard Young Bennett olduğunun teşhis edilmesiyle bu iddia çürütülmüştü.
banner218