banner339
banner391
banner274

Son Dakika! Esad Rejimi: Türkiye'nin Suriye'deki Operasyonları 'İşgal'

Son dakika gelişmesi... Esad rejimi, Türkiye'nin Suriye'deki askeri operasyonlarını "işgal" olarak niteledi ve Türk ordusuna karşı "uygun gördüğü tüm araçlarla karşı koyacağını" açıkladı.

Son Dakika! Esad Rejimi: Türkiye'nin Suriye'deki Operasyonları 'İşgal'
banner353

Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre, Suriye ordusunda yapılan açıklamada, "Hangi gerekçe altında olursa olsun Türk ordusunun Suriye topraklarında bulunması kesinlikle kabul edilemez" denildi.

Haberde, "Suriye'nin, işgal niteliğinde sayılan bu güçlere karşı uygun gördüğü tüm araçlarla karşı koyacağı" iddia edildi.

Suriye ordusu Perşembe akşamı yaptığı açıklamada ise Türk savaş uçaklarının Suriye hava sahasını ihlal etmesi halinde Şam rejimi tarafından düşürüleceğini öne sürmüştü.

TÜRK JETLERİ SURİYE'DEKİ DEAŞ HEDEFLERİNİ VURDU

DHA'nın akşamüstü saatlerinde servis ettiği habere göre, Fırat Kalkanı harekatının 60'ncı gününde, Yavuzlu Köyü'nün karşısında bulunan ve kontrolü Özgür Suriye Ordusu'na geçen Dabık'ın çevresindeki DEAŞ hedefleri karadan çok namlulu roketatarlarla, havadan ise Türk jetleriyle ateş altına alındı.

Türkiye son günlerde Suriye'deki YPG ve DEAŞ hedeflerine yönelik bombardımanını yoğunlaştırdı. Türk tanklarının da Hatay'dan Suriye'ye girerek YPG'ye karşı mevzilendiği iddia edildi.

Associated Press ise bugün Suriyeli muhaliflere dayandırdığı haberinde, Marea kasabası yakınlarından Suriye sınırını geçen Türk tanklarının Tel Rifat'a doğru ilerlediğini bildirdi. Ajans, Türk tanklarınca desteklenen Suriyeli muhaliflerin bölgede YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri ile çatıştığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 18:31
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k