banner339
banner391
banner274

Son dakika: AK Parti'den İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e tepki

Son dakika haberine göre, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in şehir içi trafik sorunu ile ilgili sözlerine AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli' den tepki geldi.

Son dakika: AK Parti'den İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e tepki
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in şehir içi trafik sorununun çözümü konusunda, "Elimizde sihirli değnek yok" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Sürekli, yaptığı yazılı açıklamada, Soyer'in Kuzey-Doğu Çevre Otoyolu ile ilgili Bakanlığı suçlamasını eleştirdi.

"KAÇAK GÜREŞİYOR"

Soyer'in trafik konusunda "kaçak güreştiğini" savunan Sürekli, otoyol ile ilgili "Bakanlık bir adım atmıyor" sözlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Çevre yolunun ÇED sürecinin başladığını, geçeceği güzergah ve yapılacak çalışmaların belirlendiğini belirten Sürekli, proje kapsamında yaklaşık 41 kilometre uzunluğundaki güzergah üzerinde, toplam 11 kavşak, 13 viyadük, 12 tünel planlandığını ve bunların koridor etüdü, harita alım çalışmaları, yatay ve düşey hat çalışmaları tamamlanarak onaylandığını bildirdi.Kavşak projeleri, Ar-Ge hizmetleri ve ÇED sürecine ilişkin çalışmaların bu yıl sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini aktaran Sürekli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k