banner158
banner218

Savcıdan Mabel Matez'e yanıt: Vatandaş o hakka sahiptir

Mabel Matiz, klibinde 1 dolar kullandığı için kendisini, 'terör örgütü FETÖ'ye destek vermek'le suçlayan kişiyi savcılığa şikayet etti. Ünlü şarkıcıya savcılıktan yanıt geldi: "15 Temmuz travması sonrası klibi izleyenler, FETÖ'yle ilgili bir bağlantı kurabilir. Vatandaş, şüphelenme ve şikayet hakkına sahiptir."

Savcıdan Mabel Matez'e yanıt: Vatandaş o hakka sahiptir
banner216

Sabah gazetesinden Dilek Yaman'ın haberine göre, bir vatandaş, 'Ya Bu İşler Ne' şarkısının klibinde FETÖ'nün simgelerinden 1 doları kullanarak örgüte destek olduğunu iddia ettiği Mabel Matiz'i savcılığa şikayet etti. Bunun üzerine Matiz hakkında soruşturma başlatıldı.

Ünlü şarkıcı suçlamayı reddederken, savcılık soruşturmayla ilgili takipsizlik kararı verdi. Ardından Matiz, kendisini ihbar eden kişiden şikayetçi oldu. Ancak savcılık, vatandaşın ihbar hakkını kullandığını belirterek takipsizlik kararı verdi.

Savcılığın kararında şu ifadeler yer aldı:

"15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle yaşanan toplumsal travma sonrası bu klibi izleyen bir vatandaşın; klibi çekenlerin veya sanatçının, hain FETÖ ve darbe girişimiyle bağlantılı olabileceği şüphesini yaşaması, görünür bir gerçektir. Matiz hakkındaki soruşturma, delil yetersizliği gerekçesiyle kapanmış ve Matiz'in üzerine atılı suçu işlemediğinin sabit olduğuna dair yargısal bir kanaatin olmadığı anlaşılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 10:15