banner4

Şafak Pavey bombaladı! Bir tek AKP'lilerin aklına gelmiyor...

CHP'li Şafak Pavey, AKP'den bir tek istifa bile gelse hemen milletvekilliğinden istifa edeceğini açıkladı. Pavey Soma'da tarım ve hayvancılık bitirildiği için insanların madende çalışmaya mahkum edildiğini söyledi.

Şafak Pavey bombaladı! Bir tek AKP'lilerin aklına gelmiyor...
banner26

Türkiye tarihinin en büyük maden faciasına sahne olan Soma’dan ‘ihmal‘ çığlıkları yükselirken, muhalefet partilerinden vekiller de kayıp veren ailelere destek olmak ve iddiaları araştırmak için ilçeye geldi.
O vekillerden biri, CHP’li Şafak Pavey, özellikle dikkat çekti. Pavey, 15 Mayıs’ta T24 için kaleme aldığı makalede, “Başbakan ve vekiller gelin hep birlikte istifa edelim” çağrısı yaptı; ertesi gün de soluğu Soma’da aldı.

İlçedeki mateme hâlâ eşlik eden Pavey’le diken.com.tr'den Beril Köseoğlu görüştü. E-posta yoluyla yapılan söyleşiden satırbaşları şöyle:

‘SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM'

İstifada şöyle bir yanlış anlama doğdu. Ben CHP’ye ya da muhalefetteki diğer partilere değil, AKP’lilere istifa çağrısı yapmıştım. İçlerinden biri bile istifa etmek saygınlığını gösterirse hemen istifa edeceğim. Sonuna kadar sözümün arkasındayım. Hele hele; ‘Aklı olan kurtuldu’ diyen, ‘Tekme atan rapor aldı’ diyen filan da istifa edeceklerini açıklarsa, onlarla aynı anda istifa ederim. Ben istifa kavramını, "bir türlü akıllarına gelmiyor, model olayım" diye sundum.
Sabahat Akkiraz Soma için sine-i millete dönüyor: İstifa etti

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 13:03

banner79

banner78