banner339
banner274

Reina saldırısıyla ilgili 11 kişi tutuklandı

Reina gece kulübüne yılbaşı gecesi düzenlenen terör saldırısına ilişkin nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 11 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında saldırganın eşi Zarina Nurullayeva da bulunuyor

Reina saldırısıyla ilgili 11 kişi tutuklandı
banner401
banner427

Ortaköy'deki Reina gece kulübüne terör saldırısını gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov'un eşinin de aralarında bulunduğu 3'ü kadın 11 şüpheli "DEAŞ örgütü üyesi olmak" ve "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlarından tutuklandı.

SALDIRGANLA BULUŞMAK İÇİN YTS EVİNE NAKLEDİLDİ

Sevk yazısında, şüpheli Nurullayeva'nın, birlikte saklandıkları şüpheliler Rakhnamo Zaıdzhankızı ve Gulsuya Tlegenova ile birlikte, Esenyurt'ta bulunan Yabancı Terörist Savaşçılar (YTS) evinden kaçışlarının sağlanması ve saldırgan Masharipov ile buluşmalarının temini için şüpheli Bakhtiiar Abdurashıdov tarafından Pendik'te bulunan YTS evine nakledildiği anlatıldı.

DEAŞ'LI TERÖRİSTLER SALDIRGANIN EŞİ YAKALANMADAN BİR GÜN ÖNCE ÇOCUĞU KAÇIRDI

Şüpheli Zarina Nurullayeva'nın, kolluk güçlerince yakalanmadan bir gün önce barındırıldığı YTS evine gelen kimliği tespit edilemeyen iki DEAŞ militanınca saldırgan ile olan ortak erkek çocuklarının tespit edilemeyen YTS evine götürüldüğü kaydedilen sevk yazısında, "Şüpheli ZarinaNurullayeva, Reina eyleminin planlanması ve gerçekleştirilmesinde aktif rol oynayan soruşturma kapsamında tutuklanan 'Yusuf' kod adlı İlyas Mamaşaripov'un ailesi ile birlikte eylem tarihine kadar aynı konutta Başakşehir ilçesinde 20 gün birlikte kalmıştır" denildi.

"SALDIRGANIN EŞİNİN EYLEMDEN ÖNCEDEN HABERİ VAR"

Yılbaşı gecesi saat 01.30 sıralarında şüphelinin eşinin, Reina saldırısı sırada soruşturma kapsamında tutuklanan İlyas Masharipov'un eşi Marhaba Abduloeva'ya 'Buralarda kalırsanız zarar görürsünüz' diyerek konuttan ayrıldığı ifade edilen yazıda, "Şüpheli bunun ardından DEAŞ militanlarınca Esenyurt'taki YTS evine götürülmüştür. Şüphelinin gerçekleştirilen eylemden önceden bilgi sahibi olduğu anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 00:27
banner218