banner339
banner381
banner274

Online mukabeleler başladı

Ramazan ayının önemli geleneklerinden mukabele, Selimiye Camisi'nde Kovid-19 tedbirleri kapsamında sosyal medyadan canlı yayınlanıyor.

banner362
Online mukabeleler başladı
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Mescit ve evlerde daha çok sabah, öğle, ikindi namazları öncesinde hafızlar tarafından okunan Kur'an'ı takip etmek suretiyle hatim indirme geleneği mukabeleler başladı. Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'nde okunan mukabele, Edirne Müftülüğünün sosyal medya hesabından canlı yayınlandı.

Selimiye Camisi imam hatibi Yusuf Serenli, Kovid-19 salgını dolayısıyla bu yıl da mukabele geleneğini canlı yayınlarla devam ettirdiklerini söyledi.

Salgın nedeniyle ramazan ayının 2 yıldır buruk geçtiğini belirten Serenli, şunları kaydetti:

"İbadetlerimizi yapsak da mukabelelerimizi, sohbetlerimizi Müftülüğümüzün sosyal medya hesaplarından canlı yayınlarla gerçekleştiriyoruz. Salgın nedeniyle bu yıl tedbirli şekilde ibadetlerimizi yapmaya devam edeceğiz.
Mukabele, ramazan ayının olmazsa olmazlarından. Peygamber efendimiz döneminden günümüze kadar gelmiş bir gelenek. Ramazanda çeşitli vakitlerde okunuyor. Selimiye'de saat 11.00'de canlı yayınlarla mukabelemizi okuyacağız. Ramazanımızı güzel bir şekilde geçirmiş olacağız."

Kaynak: AA
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k