banner339
banner274

Ömer Halisdemir'e 'darbeci' diyen İYİ Partili hakkında soruşturma

Terzi’yi de Halisdemir’i de tanımıyormuş

Ömer Halisdemir'e 'darbeci' diyen İYİ Partili hakkında soruşturma
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Şehit Ömer Halisdemir için “Darbeci” diyen İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Sarıtaşlı, Twitter’da “@Aslanamca” adlı hesabın 15 Temmuz’la ilgili paylaşımı altına “Semih Terzi’nin tersine asıl darbecinin Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi” yazmıştı. Bu ifadeler kısa sürede büyük tepki çeken Sarıtaşlı önce yazdıklarını sildi, ardından da hesabını kapattı.

Olay sonrası İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı, Sarıtaşlı’nın kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini duyurdu. Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı da Sarıtaşlı hakkında soruşturma başlattı. Savcılıktan yapılan açıklamada, “15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan olaylara ilişkin bazı yorum ve paylaşımları nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımız’ca suçu ve suçluyu övme suçundan derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda şüphelinin ifadesi alınmış olup soruşturma devam etmektedir” denildi.

Tepki alan paylaşım sonrası hakkında soruşturma açılan Uğur Songül Sarıtaşlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, üzgün olduğunu belirterek İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Tüm şehitler ve geride bıraktıkları ailelerinden özür dileyen Sarıtaşlı, istifasını şu sözlerle duyurdu: “Herkesin affına sığınarak; hatamın şahsi olduğunu, mensubu olduğum teşkilatı bağlamadığını ve teşkilatımı zor durumda bıraktığını gördüğüm için parti üyeliğimden istifa etmiş olduğumu belirtmek istiyorum.”

Savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan Sarıtaşlı’nın polis ifadesi ortaya çıktı. Sarıtaşlı’nın ifadesinde, “2016 yılında darbe girişimi olduğundan beri yazılı ve görsel medyayı yakından takip ederek, darbeyle ilgili her türlü haberi okudum. Bir sürü bilgi kirliliği olduğunu gördüğümden dolayı bu şekilde yorum yaptım. Semih Terzi’yi de Ömer Halisdemir’i de tanımam. Yaptığım yorumdan dolayı pişmanlık duyup önce paylaşımımı sildim, daha sonra da hesabımı kapattım. 24 yıldır aktif olarak siyaset yapıyorum, ilk kez böyle bir hata yaptım” dediği öğrenildi.
banner218