banner83

O rapor Başbakan'ın doktorundan mı?

CHP'li Tanrıkulu, Soma'da vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel için TBMM'ye soru önergesi sundu.

O rapor Başbakan'ın doktorundan mı?
banner94
banner26

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Soma'da vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel'in aldığı raporu TBMM'ye taşıdı.

Tanrıkulu'nun Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanıtlanmasını istemiyle verdiği soru önergesinde şu sorular yer aldı:

1-    14 Mayıs 2014 günü Manisa Soma’da  bir vatandaşımızı tekmeleyerek darp eden ve görüntüleri basın aracılığıyla tüm kamuoyuna sunulan Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel, görevden alınacak mıdır?

 2-    Cumhuriyet Savcılığı Vatandaşımıza tekme atan eden Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel hakkında yasal soruşturma başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?

3-    Yusuf Yerkel’in yönetim kurullarında bulunduğu ve danışmanlık yaptığı kurum ve şirketler bulunmaktaysa söz konusu kurum ve şirketler hangileridir?

4-    Yusuf Yerkel’in son birkaç yıl içerisinde mal varlığında büyük artışlar olduğu iddiası doğru mudur ?

5-    16 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla Yusuf Yerkel’in mal beyanı nedir ?

6-    Vatandaşa tekme atan Yusuf Yerkel’e 7 günlük iş göremez raporunu hangi sağlık kurumu ve hekimler vermiştir?

7-    Yedi günlük iş göremez raporunun aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktorları tarafından verildiği doğru mudur?

8-    Yusuf Yerkel  7 günlük iş göremez raporu aldıysa olaydan hemen sonra ve takip eden günlerde nasıl olmuştur da yine Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte seyahatlere, toplantılara katılabilmiştir?

9-    Yusuf Yerkel hakkında rapor düzenleyen hekim veya hekimlerin sahte rapordüzenledikleri iddiası dikkati alındığında rapor düzenleyen hekim/hekimler hakkında yasal soruşturma açılacak mıdır?

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 13:30

banner102