banner158
banner218

Meteoroloji'den İstanbul için yeni uyarı

İstanbul, Kocaeli ve Antalya çevreleri ile Sakarya'nın batı kesimlerinde kuvvetli yağış, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında fırtına bekleniyor

Meteoroloji'den İstanbul için yeni uyarı
banner216

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye'nin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, İstanbul, Kocaeli ve Antalya çevreleri ile Sakarya'nın batı kesimlerinde kuvvetli yağış (20-50 kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA YAĞMUR VE FIRTINA

İstanbul'da yağmur ve rüzgar etkisini fırtına şeklinde hissettiriyor . Dün başlayan yağmur bugün de devam ediyor. İstanbul'da hafta sonuna kadar yağışlı havanın sürmesi bekleniyor. Sıcaklık ise 7-8 derecelerde seyredecek.

RÜZGAR FIRTINA ŞEKLİNDE ESECEK

Rüzgarın, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (80-100 kilometre/saat) eseceği öngörülüyor.

VATANDAŞLARA UYARI

Ani sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 11:23