banner339
banner391
banner274

Melih Bulu'dan istifa çağrısına Kılıçdaroğlu yanıtı!

Melih Bulu'dan istifa çağrısına Kılıçdaroğlu yanıtı!
banner353


KRT TV ekranlarında yayınlanan 'Şimdiki Zaman'da gazeteci Barış Yarkadaş ve gazeteci İsmail Saymaz Boğaziçi Üniversitesi önünden canlı yayın yaptı. Barış Yarkadaş, kayyım rektör Melih Bulu'nun açıklamalarını yayında paylaştı.

Bir arkadaşı aracılığı ile Bulu'ya ulaştığını ifade eden Barış Yarkadaş, şunları anlattı:

 "Melih Bulu'nun bir arkadaşı 'Öğrencilerle görüşün, bu mesele çok büyüdü' demiş ancak Melih Bulu, 'Ben bir daha öğrencilerle görüşmem, o hatayı bir kere yaptım bir daha yapmam. Eğer öğrencilerin yanına inersem bana dokunurlar, bana dokunmak devlete dokunmaktır' cevabını vermiş.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 'belki de gözaltına alınacağım' dedi, canlı yayında bunları söyledi!

Bulu 'Sosyal medyada yazıldığı gibi kendime yardımcı atayamıyorum değil, bir yardımcı atadım ancak kapısına "Senin hiç utanman yok mu?" yazmışlar' demiş. 'Eğer dün üniversiteye polis gelmeseydi öğrenciler beni rehin alabilirdi, polisi o yüzden çağırmak zorunda kaldık' diyerek 'istifa edecek misiniz?' sorusuna şu yanıtı vermiş:

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi KRT TV canlı yayınında neden protesto gösterisi yaptıklarını anlattı

 'Ben görevimin başındayım, çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim. Ben bir bürokratım, beni cumhurbaşkanı atadı. Benim hedefim bu okulu ilk 100'e sokmak, Sayın Kılıçdaroğlu da atandı, ona da itiraz edenler vardı o neden itiraz etmedi?'"
 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 12:34
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k